| LeraSwarovschi33 a întrebat:

deci eu am o problema de mai multi ani, acuma am 15 ani şi de la virsa de 11 ani mi-au inceput a aparea acneea(cosuri) si sunt peroade cind am forte putine cosuri da imi apar altele in fiecare zi, si am incercat tot felul de cremuri si masti si nu mai stiu cum sa scap de ele. Ajutati-ma cu vri-un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa folosesti capsule cu vitamina A. Aplici substanta din capsule pe zona afectata de coduri, in fiecare seara. Înainte de aplicare, fata trebuie curatata. Daca o sa ti se ia pielea, după câteva aplicări, nu-ti face griji, pentru ca este normal. Substanta usucă, dar o sa-ti treacă. Cosurile o sa dispară destul de repede. Folosesc si eu, si chiar mă ajuta. happy

| LeraSwarovschi33 explică (pentru anonim_4396):

Pot sa cumpar din farmacie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LeraSwarovschi33):

Da, in farmacie se gaseste happy

| StalkerSoul a răspuns:

Numai manca cacao si eu am aceeasi problema ca tine... si am observat ca mereu cand mananc cacao. imi ies din ce in ce mai multe.+ mai e varsta la mine s-au m-ai domolit, totusi incearca sa numai mananci cacao o perioada poate vezi vreo schimbare. Numai bine.