| RaduCiprian a întrebat:

Salut, ma numesc Radu, am 17 ani si jumatate, dar in fine asta nu conteaza, astazi am discutat cu ai mei parinti despre realizarea unui tatuaj, ei au fost de acord cu alegerea mea dupa ce le-am specificat ca nu vreau sa imi tatuez tribaluri, numele iubitei sau altfel de ilustratii, vreau sa imi tatuez un citat care sa ma reprezinte pe mana dreapta, jos intre incheietura si cot, in acea zona. Nu vreau sa mi-l fac in aceasta vara deoarece este mai periculos si din cauza soarelui prea puternic asa ca am decis sa mi-l fac in toamna. Da sunt constient ca nu voi mai putea dona sange dupa realizare, dar acum problema este ca nu stiu exact ce citat, imi puteti da voi niste idei? Dau funda la cel mai folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
| Nero15 a răspuns:

Depinde ce caracter ai
Nu poti sa fi o persoana rea si sa ai un citat din povestile pentru copii
Este permanenta alegerea pe care o vei face cel mai bine e sa te gandesti la ceva care sa te descrie daca il poti scrie chiat tu cu atat mai bine http://www.citatecelebre.net/page.php?page=about

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum ai spus, vrei ceva sa te reprezinte, deci, trebuie sa te straduiesti sa-ti compui ceva care sa te reprezinte cu adevarat!

Din pacate, noi nu te cunoastem si nici nu avem habar ce te-ar putea reprezenta, ca atare, nu astepta solgane de la noi, ca nu-i cazul.

| peperonies a răspuns:

"am imaginatia unui cartof si trebuie sa intreb oameni pe care nu ii cunosc ce sa am scris pe mana toata viata" - Peperonies 2017

| RaduCiprian explică (pentru peperonies):

Saracu` de tine, imi e milă sad

| peperonies a răspuns (pentru RaduCiprian):

E un citat destul de relevant situatiei eu zic sa il iei in considerare.

| Aless667 a răspuns:

Nu merită să lupți pentru o cauză deja pierdută, la fel cum nu merită să renunți la o cauză ce ar putea fi câștigată.

Și atunci când deznădejdea cea mai grea, te cuprinde, gândește-te că majoritatea celor care azi s-au împlinit, au căzut în gropi si mai mari dar nu au renunțat nicicând.

Astea sunt doar două dintre citatele pe care as putea să ti le dau fiindcă nu-mi mai vine absolut nimic în gând și nu am un moment deosebit de inspirație. Atât am reușit să scot pe moment laughing

| RaduCiprian explică (pentru Aless667):

Eu ma gândesc la maxim 2 versuri, nu o poezie întreaga