| Florifl0 a întrebat:

Buna prieteni vreau sa va povestesc ce tampenie am facut si as vrea sa ma ajutati cu sfaturi daca puteti.Eu am un prieten de nu foarte mult timp, am vrut sa renunt la relatia cu el din motivu ca nu putem fi impreuna din cauza familiei pentu ca e golan si mai nesimtit si mai multe (etc.), dar el imi spune ca ma place, tine la mine si ca sunt chiar genul lui si eu il iubesc si imi place de, se poarta chiar frumos cu mine si e foarte atent el chiar ma face fericita, am vrut sa-l conving ca nu putem fi impreuna si sa ne intalnim intr-o seara cand parintii mei dormeau (sa nu afle nimic ei) sa vorbim si sa-i explic mai bine ca poate asa intelege. A ajuns la mine m-a sarutat direct eu il respingeam si el spunea ca i-a fost dor de mine apoi am uitat si motivul intalniri si l-am sarutat si eu a trecut o ora si vad ca ma suna mama sad speriata nu stiam ce sa fac el imi zicea sa ma linistesc.Ea a venit la noi l-a luat la intrebari si nu i-a spus adevarul pentru a nu-l recunoaste(7 ani diferenta de varsta intre noi)el a plecat acasa eu am intrat in casa si maicamea era suparata rau(mi-am luat si 2 palme din cauza ca, comentam) ea a zis ca si-a pierdut increderea in mine era si de asteptat, imi pare rau pentru greseala facuta (ea a zis ca ma lasa daca ii ziceam) Acum sfatu pe care vreau sa mi-l dat daca stiti: este cum sa le castig increderea lor si ce sa fac cu prietenul meu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca mama ta iti vrea raul? Roag-o sa te ierte si spune-i ca o consideri cea mai buna prietena si confidenta a ta de-acum, Draga mama, sunt sigura ca si tu ai gresit la fel ca mine si te rog sa ma ierti pentru prostia care am facut-o, de-acum incolo te rog sa ma crezi ca am sa te intreb orice in privinta baietilor, asta trebuia sa fac mai de mult, deoarece imi dau sema ca si tu ai fost de varsta mea si poate la randul tau ai fost naiva, sunt copilul tau si stiu ca o sa ma inveti numai de bine, te rog iarta-ma.Ala nu este demn de a fi numit prieten, roga-l sa te lase in pace deoarece incepi scoala si ai alte treburi de rezolvat, succes!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu ne-ai spus cati ani ai.El este prea experimentat pentru tine.

| vangaelis a răspuns:

Cam mare tipu, crezi ca e o treaba buna asta?

| LoLiPoP101 a răspuns:

Asculta sfatul mamei tale acest baiat va fi mult prea posesiv cu tine si iti va ingradi libertatea.ia-ti o pauza si gandeste sg ce e bine pentru tine.succes

| ioanaAn a răspuns:

Cu parintii trebuie sa te comporti frumos in continuare, sa le mai faci pe plac din cand in cand, sa le explici cand mai ai ocazia ca iti pare rau, ca esti constienta de greaseala si ca vrei s-o repari. N-au de ce sa nu te ierte. Uneori vorbele sunt totul chiar daca nu respecti ceea ce spui. Iar cu prietenul…
Va iubiti! Ce altceva mai conteaza?