| donarcostica a întrebat:

Ma oameni, ce inseamna cand o fata dupa un simplu "buna" pe Facebook iti da seen si nu zice nimic? laughing Adica mi se pare asa... de prost gust. Nu ma afecteaza, ma amuza foarte mult dar mi se pare aiurea. laughing Ceva idei? Ofer funda, stima.

Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Te-o fi simțit că ai intenții de chemat la suc și ea bea numai apă laughing

13 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Probabil(mai mult ca sigur)e proasta, am intalnit si eu si cred ca toti barbati femei care au figuri de genul. Putea sa spuna cel putin "Buna, sunt ocupata " dar deh, ii cade rangu big grin

| LPCTSTR a răspuns:

Are si dreptul, ii incalci zona de confort.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Poate ca vrea ca tu "sa-i sondezi" bunaciuneawinking laughing laughing laughing

| Justme1997 a răspuns:

De absolut fiecare data cand am răspuns la mesaje seci de genu conversația era ceva de genu :"deci m-am uitat la poze, arăți bine, ochi frumoși, hai la suc".
Nu mai am chef să mai aud, nici nu deschid mesajele

| donarcostica explică (pentru Justme1997):

Ma jur ca exact asta voiam sa fac. Fi atenta. Tu trebuie sa fi ajutorul meu fato. laughing)). Deci tipa a fost cu mine in liceu anul asta nu prea am avut treaba cu ea tot anul. astazi am vazut-o in autobuz cu inca o prietena si se uita insistent pe mine iar eu m-am uitat doar odata si trageam asa cu ochiul cand se uita. Si acum i-am dat cerere pe Facebook... mi-a acceptat destul de repede. Iar eu i-am dat un buna si urma sa-i spun asta ca am vazut-o astazi si ca as vrea s-o cunosc si ca maine seara ma duceam cu niste tovarasi in centru vechi si poate venea si ea cu mine sa ne cunoastem. Ti se pare chiar asa prost facuta chestia? Adica... Nu stiu. laughing Ajuta-ma. Fa-mi ceva. big grin Nu-ti prea pasa daaaar. poate poti sa-mi dai niste sfaturi.

| Justme1997 a răspuns (pentru donarcostica):

Poate ceva de genu " Hey, ne-am vazut azi mai devreme, am fost la același liceu" și mai departe nu stiu laughing. E de bine dacă si ea se uita la time insistent si a dat accept rapid, cred ca o sa răspundă ok

| donarcostica explică (pentru Justme1997):

Mdaaa nu s-a intamplat asta. I-am dat buna mi-a lasat seen si aia a fost laughing. aiurea.

| Justme1997 a răspuns (pentru donarcostica):

Te-o fi simțit că ai intenții de chemat la suc și ea bea numai apă laughing

| Începătorul988 a răspuns:

Salut-o cu "buna vr sa fi gajika mia?" Sigur o sa iti raspunda macar cu un zambet, urmand ca tu sa ii dai seen, sa ii arati cine-i masculul Alpha

| anamaria82726 a răspuns:

Pai inseamna ca nu a considerat ca poate incepe o converstatie de acolo, nu avea chef...asta, si o doza de aroganta. (Nu stiu daca e cazul aici, dar face asta ca sa iti arate ca nu iti acorda atentie, cand ea de fapt se gandeste la tine) mai pe scurt, vrea atentie. Vrea sa tragi de ea ca sa-ti raspundalaughing)

Răspuns utilizator avertizat
| AllyAlexandra20 a răspuns:

Păi sunt mai multe posibilități. Poate e ocupată (cam greu de crezut, dar na... laughing), poate si-a dat seama că de fapt nu mai vrea să vorbească cu tine, ori i-a pierit cheful de vorbă, fiindcă ai răspuns prea târziu. Mai e și varianta în care vrea să te facă să devii nerăbdător sau să te enerveze, dar se pare că la tine nu-i merge rolling on the floor
Și ar mai fi, probabil, și alte motive nedescoperite încă de mine. Uneori nici măcar o fată nu știe ce-i poate trece prin cap altei fete laughing

| IComeNuts a răspuns:

Probabil e anxioasa si ii este frica de a face conversatie cu cineva

| Divinitatea a răspuns:

Buna, probabil nu-i pasa, daca i-ai dat mesaj undei dive si tu nu arati a semi-zeu poti fi mandru ca ti-a dat si seen laughing)..glumesc, pe unele nu le intereseaza sau sunt prinse intr-o conversatie mult mai palpitanta sau ceva de genu' lol, nu stiu cum procedeaza unele dar eu sunt prea caterinca si raspund la toata lumea happy