| donarcostica a întrebat:

Ma oamenilor ma, am impresia ca vin de pe alta planeta cu femeile astea. Deci am 18 ani, am avut 3 prietene pana acum da si alea am stat un timp destul de mare ( 5-6 luni fiecare, nu cred ca e foarte mult dar e ok ). Ma si pana acum nu am vrut iar acum cand vreau parca sunt paralel. Orice femei gasesc pe Facebook si le dai un buna te lasa cu un seen d-ala jegos ( iertati-mi expresia ). La mine cu fetele pe strada imi e mai greu. Adica. Nu ma laud si nici nu vreau sa par cine stie ce dar se uita destul de multe fete frumos pe mine cand sunt pe strada sau in autobuz ceva. Dar nu stiu ce sa fac. Nu sunt foarte timid dar nici sa zic ca pot sa ma bag chiar asa cu oricine in seama. Am impresia ca toate fetele sunt figurante si ca nu vor nici sa vorbeasca cu mine. Nu am probleme de imbracat ma imbrac normal. Haine nu foarte ieftine. Parfum. Freza facuta frumos. Adica pare aiurea ce spun eu aici dar nu sunt nici foarte urat laughing)). ( Nu imi e foarte confortabil ce povestesc aici dar eu ma amuz foarte mult pe tema asta ) Asa. Ideea asta e ca nu stiu ce sa fac sa ma dezvolt in domeniul asta. Am un prieten care umbla cu cate 2-3 si imi zice mie ce si cum sa fac dar mi se pare de prost gust sa umbli cu mai multe. Tampenie. Astazi chiar m-am bagat in seama cu o fata pe Facebook pe care am intalnit-o in RATB si este cu mine in liceu. I-am dat un buna si m-a lasat cu seen. laughing))). ( Iar ma amuz foarte tare pentru ca stiu ca sunt prost fiindca as fi putut sa ma duc direct atunci din RATB si nu sa fac chestia asta pe Facebook. ) Buuuun. Si tot astazi vorbeam cu o fata de pe TPU care imi spunea ca s-a saturat de chestia asta " buna, esti frumoasa, hai sa iesim " Si eu asta as fi vrut sa fac cu tipa pe care am intalnit-o in ratb sa ii spun buna, apoi sa ii spun ca mi se pare atragatoare si ca maine seara as fi vrut sa iesim in centru vechi si acolo sa ne cunoastem. Iar acum m-a pus putin pe ganduri. laughing Ma oameni buni, ajutati-ma ca ma simt in secolul 15-16. Nu inteleg femeile ma jur laughing). Nu stiu ce sa fac. Poate am un caracter prost, poate ma uit urat...( Sincer nu am o privire foarte normala adica stau mai mereu incruntat dar tipa asta din RATB se uita destul de frumos la mine iar eu m-am uitat dupa doar odata si trageam cu coada ochiului cand se uita la mine si cred ca i-am parut arogant ).
Mi-a spus o fata la un moment dat " lasa lucrurile asa cand se va intampla, se va intampla. " Si are mare dreptate dar as vrea si ceva relatii pentru a invata chestii.
Sper ca nu v-am aburit foarte mult... Nu vreau sa ma laud. Nu vreau sa zic ce macho sunt eu ( Nu sunt chiar atat de frumos laughing)dar nu imi pasa foarte mult )
Vreau ceva sfaturi de la persoane care au trecut peste chestia asta, de la fete, de la baieti cu "talentul asta ".
Multumesc mult de ajutor, ofer funda. Stima.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani si masina din 2015 sa ai bmw sau audi. Si vor veni cate vrei, cu partea buna nu vei reusi sa agati doar facand pe prostul. Ordinarii astia care reusesc sa le prinda in cusca au o tehnica aiurea de a le face sa rada, nu sant normali si ele apreciaza indivizii care au tampenii in cap. Secretul e ca le place sa primeasca o curea pe fund si multe injuraturi, am testat si am avut succes dar nu imi place sa o tin asa si prefer sa am parte de ANUMITE FEMEI decat sa bat si sa le injur pe sado masochistele astea.

| Adry05 a răspuns:

Incepe si tu cu ceva interesant nu "Buna". Nu stiu, raspunde la un story de exemplu si porneste de acolo o conversatie. Majoritatea celor care au inceput cu "buna" conversatia la mine au fost niste plicticosi cu care n-am trecut de "bine tu" pentru ca efectiv nu erau in stare s adezvolte mai mult, de atunci si rar mai raspund la "buna", doar daca am analizat un pic profilul tipului si pare mai destept de atat, dar poate altele nici nu se mai deranjeaza sa faca miscarea asta deci schimba abordarea, nu mai folosi aceeasi abordare pe care o folosesc alte sute de mii de baieti, fii si tu original si o sa ai de castigat.

| Freya1 a răspuns:

Şti că este o vorbă "să nu te întinzi mai mult decât îţi este plapuma"?
Eh uite că uneori este şi asta. Mai sunt fete de "rang înalt" ce nu vorbesc cu oricine, mai sunt feţe ce deja sunt cuplate şi atunci evident nu o să îţi răspundă, mai sunt feţe ce pur şi simplu vor să fie singure şi nu au nevoie de iubit şi ieşiri şi lista poate să continue. Dacă nu ai flerul necesar să le ghiceşti din prima nu ai de ce să te ruşinezi sau speri că te refuza când le abordezi. Mai încerci şi până la urmă tot găseşti una. Doar că de la un timp o să începi să realizezi care "sunt de nasul tău" cum s-ar zice.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Bhai barbate
femeile vor goriloizi
femeile vor ca ele sa aleaga dintre sutele de fraieri care le curteaza
femeilor le place sa se planga ca -au avut norac si ca si-au batut joc de vele multi barbati pe care ele le-a oferit tot ce-si doreau.
dar... mai sunt si femei care au trecut la stadiul de OM si care trateaza cu respect orice barbat, chiar de'i refuza avansurile

| Justme1997 a răspuns:

Nu mai aborda străine pe Facebook, majoritatea nu avem chef. Ieși și cunoaște fete în viața reală

| rox2610ana a răspuns:

Tind sa cred ca te complici cam tare. Femeile nu sunt de pe alta planeta. Cel putin asa percep eu. Si eu mai dau cu seen..si stii de ce? Pt ca ori sunt ocupata, ori nu am chef de discutii, ori nu-mi inspira incredere persoana in cauza.incearca sa vorbesti si fata in fata cu o persoana. Si sustin ceea ce ti-a zis prietena ta. Lasa sa vina de la sine.nu te complica doar ca una ti-a dat cu seen sau ca esti singur de x timp.nici nu stii de unde sare iepurele?