| Alex9339584 a întrebat:

Salut! Ma poate si pe mine ajuta cu o intrebare? Miercuri dau teza la mate (clasa a 8-a) si mi-a venit intrebarea la care as dori un raspuns "Tezele sunt scrise de catre profesorul care ne-a predat acest semestru sau altcineva"?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exercitiile date la teza sunt stabilite de profesor iar tezele sunt date de elevi.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Subiectele tezelor sunt facute de comisia formata din toti profesori de matematica, din scoala respectiva.
Iar teza este rezolvata de elev.