| skirlex a întrebat:

Salut, mai este cineva in situatia mea cu cosuri si ii e frica sa inceapa scoala sad

7 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

laughing
Nu-nţeleg. Ţi-e frică de reacţia colegilor sau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o reteta magica: demacheant+zeama de lamaie.
Dupa ce iti speli fata, stergi, aplici cu demacheantul imbibat in zeama de lamaie pe intreaga fata(atentie: poate sa te usture putin, sau sa te scarpini putin=semn bun zona afectata de acnee se vindeca happy ) si lasi zeama de lamaie sa se usuce poti sta de la 10 minute pana cand doresti. Daca tenul este incarcat poti repeta procedeu de cate ori doresti pe zi. In cateva zile tenul tau va arata minunat. Dar trebuie sa te tii de treaba dupa aceea dimineata si sera. Iar frica va disparea cu fiecare urma de cos de pe tenul tau. Daca vrei ceva care sa iti ajute tenul sa se refaca si mai repede mergi la plafar si cere ulei de migdale care il aplici seara pe ten.
Toate cele bune.

| dana12848 a răspuns:

Eu tot am probleme cu accneia...da toata lumea are unele imperfectiuni da nu vad de ce ti-ar fi rusine cu tine ...plus la asta accneia se trateaza. daca avea sa ai grija de tenul tau pana acuma poate esra putin mai binetongue

| Wukii a răspuns:

Nu cred.

| skirlex explică (pentru Wukii):

Doamne ce butalai laughing "nu cred", fix de raspunsul asta aveam nevoie

| Yssy12 a răspuns:

Eu folosesc ivatherm akne-syt... costa 30 de lei... ca sa pastrez totul bine ma dau cu demachiant de la ei. Bafta! big grin

| GroanOfwinD a răspuns:

Tu te duci la școală să înveți, nu să-ți fie frică de cum arăți.