| Bianca0902 a întrebat:

Maine cum este festivitatea de premierea azi doamna invatatoare mi-a spus mi-e si unei colege ca luam premiul de onoare, apoi dupa 3 ore doamna a sunat-o pe mama si i-a spus ca nu -au premiul pentru ca am un B in catalog, dar si colega mea avea un B in catalog, dar mereu colega mea a fost preferata doamnei! Ce parere aveti?

P.S. enervata de intamplare

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu cat conteaza parerea mea dar mie nu mi se pare corect ca cineva sa i a premiu pe ochi frumosi pentru ca e preferata invatatoarei

| schmoll a răspuns:

Ce valoare are hartia? eu sincer am note mediocre, si il incenuchez pe cel mai bun din clasa la cunostinte, conteaza cu ce ramai, si cum aplici mai departe, pentru a te descurca in viata

| Bianca0902 explică:

Asta ma enerveaza deoarece noi colegii in afara de ea ne-am suparat mereu si i-am spul lui doamna de exemplu noi mergeam in parc si ea nici nu venea cu noi sau sa fie o prietenia dar nu ea statea in casa, toti colegii mei suntem de aceeiasi parere ca doamna e c ea si nu cu toti, dar bine ca termin cls. A IV-a si scap

| FlorescuBianca a răspuns:

Consider ca ai putea sa discuti cu doamna invatatoare si daca i-a dat premiul de onoare colegei tale sa o intrebi in baza caror criterii i-a acordat acel premiu. In functie de raspunsul ei te pot lamuri daca a facut-o doar pentru ca o prefera pe colega ta sau a fost corecta. happy

| Bianca0902 explică (pentru FlorescuBianca):

Cum zice si mona pe ochii frumosi deoarece ea a vrut mereu razboi cu ceilanti colegii

| BCautis a răspuns:

Intru in clasa a XII si un sfat iti dau. Diplomele sunt egale cu 0. Tu fii fata desteapta, fa-ti mediile mari ca sa ajungi un om. Diploma de bac te face om, nu diplomele happy

| Petrica44 a răspuns (pentru BCautis):

Foarte adevarat!