| MikeMike2010 a întrebat:

Mi-am cumpărat acum 2 luni un aparat foto samsung si din greseala mi s-a blocat obiectivul, cat m-ar costa reparatia sau daca e mai grav inlocuirea acestuia. dau funda la cel mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
| Clauditza21 a răspuns:

Buna,eu am un aparat Sony Cyber-Shot si la fel am patit si eu, mi s-a blocat obiectivul, asta dupa ce l-am scapat pe jos.Am fost cu el la garantie, si reparatia ma costa cam 180 de ron, dar am discutat cu nenea care urma sa mi-l repare, si a facut el in asa fel ca l-am cinstit pe el si i-am dat 50 de ron, ca sa nu trebuiasca sa platesc un dispozitiv nou.Acum aparatul meu este ca nou.

1 răspuns:
| myhu2011 a răspuns:

Uite iti spun eu cum sta treaba...lucrez la o firma de calculatoare si cat de cat am pricep la treburile astea...schimbatul obiectivului costa 30 lei.adica sa il repare.daca l-as avea in fata mea ti l-as face pe loc fara bani. daca te-ai pricepea sa il desfaci l-ai face imediat. funda pls.iti dau si vot