| ChewingGum a întrebat:

membrii TPU! Am si eu o problema de rezolvat. Detin un aparat foto Samsung PL80 si l-am scapat din greseala pe ciment. Problema este ca obiectivul era deschis. S-a inchis si de atunci am mari probleme cu el. I-am scos bateria si cardul de memorie, le-am pus la loc si tot nu functioneaza. Nici obiectivul nu se mai inchide. Am mai patit asta acum 1 an cu acelasi aparat doar ca nu atat de grav. Ma puteti ajuta? Pot sa-l repar singura sau este nevoie de ajutorul unui specialist? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Mie mi s-a intamplat la fel, sa scap un aparat foto care aveam, si nu am mai putut folosii aparatul din cauza ca nu iesea obiectivul. Singurul lucru care poti face este sa il trimeti la reparat, pentru ca tu nu il vei putea repara singura.

| ChewingGum explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Da... asa ma gandeam si eu... speram ca unul dintre voi sa aiba o idee si sa-mi spuna cum sa-l repar. Multumes oricum!

| ChewingGum explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Da... multumesc oricum!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru ChewingGum):

Din moment ca nu se mai deschide...cam vad imposibil acest lucru. Succes :*

| ChewingGum explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Deci crezi ca nici macar un specialist nu l-ar putea repara?