| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place foarte mult sa merg la petreceri si sa ma distrez, insa nu prea sunt invitat nicaieri...
Incerc pe cat posibil sa cunosc oameni noi, mai ales pe cei care stiu ca se distraza si sunt populari, dar nu reusesc sa rezolv nimic. Unii oameni de varsta mea(17 ani) sunt invitati la aproape toate petrecerile din zona, nici macar nu sunt buni prieteni cu organizatorii, dar tot sunt invitati. Ce au ei si nu am eu?
Am senzatia ca cu cat imi doresc mai mult sa merg la petreceri cu atat am mai putine sanse sa o fac.
Va rog sa imi dati niste sfaturi!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cheamă-i în club sau ceva să vadă că ești om de petrecere, sau organizează tu un party și cheamă-i pe toți

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Întreabă-i ce au.

| Delcatty a răspuns:

Foarte bine! Continua sa iti faci cunostinte, iti va prinde bine in viata sa ai cui sa ii ceri un anumit serviciu.
O idee ar fi sa te autoinviti, desigur, intr-un mod mai subtil, gen "daca nu ai gasit suficiente persoane de invitat, eu sunt disponibil". '
Ce au ei si nu ai tu? Probabil un status social mai sus. Asta inteleg din ce imi descrii. e, nu te speria, daca ai ambitie si continui pe drumul asta, o sa mearga bine.
Ce iti recomand e sa nu bei prea mult, de-asemenea sa nu iei droguri la petrecere. Poti sa te faci de ras, mai ales daca nu cunosti substanta. Fii atent. O minte lucida... sau pe acolo te va ajuta.