| dragonbos a întrebat:

Ce exercitii sa fac acasa pentru piept,biceps, picioare dispun si de 2 gantere de 7 kg.dar repet acasa, funda.

Răspuns Câştigător
| Siksaksok a răspuns:

Pentru piept: stai intins pe covor si tine mainile intinse in sus (cu ganterele in maini) si incet indepartezi mainile una de alta pana ajungi jos sa stai in forma de cruce. Fa flotari cu ganterele in mana si te lasi cu pieptul pana jos si vezi sa nu le misti. Pt biceps stai cu fundul pe pat su pe scaun cu cotul sprijunit de genunchi (nu pe genunchi sprijinit de el) sau stai drept in picioare cu coatele lipite de corp si ridici usor ganterele dar sa fie palmele una in fata celeilalte nu cu palmele in sus. iat Pentru picioare stai cu gantele in maini si mainile intinse si fa genoflexiuni. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

3 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Umeri, triceps, spate nimic? du-te la sala ca acasa nu ai sa faci nimic

| dragonbos explică (pentru nesuferit):

Auzi daca te pricepi fa-mi un program zilnic gen o grupa azi una maine si una poimaine dar acasa, scuze dar la sala nu pot sa merg cum ar fi azi imi antrenez pieptul, maine tricepsul, miercuri biceps asa ceva, funda

| Antonio23 a răspuns:

-5 serii 20 abdomene
-5 serii 20 flotari - cu picioarele pe un scaun sau ceva mai ridicat sa intre mai bine
-Exercitii picioare

-Ridicat greutati 5 serii 25-30 - era bine daca aveai niste gantere de minim 10 kg

Este bine daca poti sa iti improvizezi o bara pentru tractiuni

Altceva eficient pentru acasa nu stiu ce sa-ti mai zic.

Poti sa faci cu ganterele si fluturari si extensii pentru spate umeri si piept