| faranume30 a întrebat:

Salut! Nu am luat note chiar bune in examen, 7 si 6, 30 si vreau sa o fac pe mama mandra, ce părere aveți despre aceste note si credeți ca sunt un dezastru?

3 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Nu ar trebui să te panichezi. Eu am avut 8.65 și 4.65. Ce înseamnă asta? Că nu am nici cea mai mică treabă cu matematica. Am intrat la profil uman, cu o medie destul de bună, unde am descoperit că îmi place româna, să citesc, să mă informez etc. Toate aceste lucruri au venit într-un moment în care îmi pierdusem complet încrederea. Într-adevăr, nu sunt niște rezultate excelente, dar nici printre ultimii nu ești. Acest lucru ar trebui să te ambiționeze cât de cât. Nu acesta este momentul în care trebuie să o faci mândră pe mama ta. Cu siguranță o vei face mândră mai încolo. Trebuie doar să ai răbdare și să evoluezi.

| faranume30 explică (pentru literallythesamebruh):

Multumesc mult imi place cum gandesti!

| IamDavidC a răspuns:

Într-adevăr, notele acestea nu sunt întocmai bune, însă nu consider că ești un dezastru. O vei putea face mândră pe mama ta doar dacă înveți suficient de mult în clasa a IX-a pentru a face transfer la un liceu mai bun! Succes!