| MadalinT00 a întrebat:

Nu prea ma pricep la B si subiectul al doilea la romana pentru Bac.Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?

1 răspuns:
| Elena9328 a răspuns:

Subiectul B? Nu mai știu ce s-a schimbat. Însă la eseu argumentativ, trebuie sa ai reperele OBLIGATORIU, În primul rând.
In al doilea rând și În concluzie.
Trebuie bazat pe fapte reale, concludente, nu bătut câmpii.
Chiar daca nu ți aduci aminte nu știu ce paragraf, nu știu din ce carte.
Te poți inspira din orice.
Din natura, din experiențe. Din orice. Dar sa fie pe subiect.
Cu virgula după reperele de mai sus. Există : In primul rând,
Nu e greu.