Nu stiu ce profil sa aleg dintre filologie si electromecanica. Eu am media de admitere 7.24. La mine in oras pot intra cu media asta la filologie. As vrea sa merg la filo pentru ca la liceul la care e profilul nu sunt tigani si vagabonzi etc si sunt bun la engleza si romana. Dar parintii mei zic ca nu prea e de viitor. Insa daca merg la electro ma pot angaja in fabrica(deci viitorul imi e "asigurat")doar ca liceul la care e profilul acesta e cum am spus mai sus. Chestia-i ca daca merg la filo ar trebui sa fac o facultate si nu stiu daca sunt eu de facultate... Niste idei va rog?

Răspuns Câştigător
| HoTSaucE a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi unde iti place cel mai mult.Mai bine inveti ceva ce iti place, prinzi mai usor decat sa iti bage pe gat o fizica pe care nu o intelegi.
Si eu am facut la fel, am fost la profil economic si acum cand termin liceul vreau sa merg la facultate de automatizari.Deci toti acesti 4 ani mi s-au parut cam nefolositori...
Concluzia: du-te unde iti place, invata ce iti place si o sa fie bine! Tu mergi la liceu, tu vei invata pentru tine, nu pentru altii!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat