| Mihaila3665 a întrebat:

Salut.nu stiu ce sa fac.
am 19 ani de 4 ani sunt in Uk si efectiv nu mai pot... lucrez de la 17 ani si tot ce câștig ii dau in casă efectiv mamei. sa recăsătorit cu un pakistanez si toti banii pe care îi strângem ii trimite acolo sa isi deschida magazin. eu habar nu aveam. a fost de câteva ori pe banii nostri. am depresie simt ca nu mai pot imi vine sa imi fac rau nu am cu cine vorbi am incercat sa vorbesc si mereu începe în a poza în victima e singura mea rudă.o urăsc dar nu o pot lasa. Eu nu stiu nimic in afară de muncă 11 ore pe zi curătenie si toate prostiile ei despre vize si toate. nu ma înțelegeți greșit vreau sa o vad fericita dar nu pot să îmi las viata mea pentru ea, am fire albe in cap, ma simt in pragul demenției. daca vreau sa imi iau un telefon nou de exemplu trebuie sa lucrez o luna 7/7 face talente ca cheltui 40£ pe mâncare la muncă pe saptamana

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

La vârsta ta, ea ar trebui sa te întrețină pe tine, nu invers.
Dacă îți faci rau, nu rezolvi situația. Asta nu ajuta la nimic.
Nu ii mai trimite bani, eu așa as face. In primul rând tu contezi și viitorul tau. Dacă tot ii dai apa la moara, nimic nu se va schimba. Schimba ceva.

| Mihaila3665 explică (pentru AnemonaP):

Mersi dar, nu am bani nici de chirie sau pur si simplu nu e ușor mersi de sfat

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Muta-te afara. Inchiriaza cu un coleg sau prieten si toti ce castigi cheltui numai pentru tine.

| Crescent a răspuns:

Nu îi mai da banii tai. Nu e corect ce se întâmplă, mama ta ar trebui să înțeleagă. Vorbește cu ea și dacă nu merge să o convingi, muta-te singur oricând ai ocazia. Sau stai puțin la un prieten până găsești ceva.