| GothThing00 a întrebat:

Salut.Nu vreau sa merg la banchetul de a 8-a.Nu am un motiv anume pur si simplu nu ma atrage nimic la ideea de bal banchet etc.Nu vreau deloc sa merg dar toata lumea se comporta de parca e obligatoriu sad.Nu e din cauza banilor dar sincer nici nu mi-ar placea sa dau atatia bani pe ceva care nici nu vreau in primul rand.Mai e cineva de aceeasi parere?

Răspuns Câştigător
| RandomStudent a răspuns:

Pana la urma urmei e decizia ta.Dar gandeste-te ca este ultima data cand te intalnesti cu colegii tai si profesorii.Desigur ca daca nu iti face placere sa mergi nu ai de ce atunci.
Mai ai timp pana atunci sa te gandesti.Succes!

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cand trebuia sa facem noi banchetul de a 12-a era cat pe ce sa se anuleze pentru ca nu voia nimeni sa mearga, motivul era ca era destul de scump si ne gandeam ca ne puteam distra altfel cu banii aia. Poti sa spui pur si simplu ca nu ai chef, ca ai altceva de facut, ca nu e de tine, nu trebuie sa dai explicatii nimanui daca nu vrei.

| Niklauss a răspuns:

Frate daca nu vrei nu mergi, nu are cum sa te oblige dirigintele sa mergi.

Daca vrei îmi dai numarul lui si ma prefac ca sunt tatăl tau si ca nu vrei sa mergi laughing)

| vocea a răspuns:

Nu e obligatoriu sa mergi, dar gandeste-te cade doua ori in viata ai banchet, dar daca nu iti place nu te duce.

| BlackRose03 a răspuns:

Sigur,nu e obligatoriu, deci nu trebuie sa mergi. Daca colegii tai se poarta astfel de ce te iei dupa ei? Fa ce vrei, e viata ta.Nu te-ar afecta cu ceva daca ai merge, dar nu cred ca vei fi singurul absent.

| artmosfera a răspuns:

Goooshrolling on the floor)) am fost în aceeași situație, acum sunt a 9-a. Sincer am mers la banchet doar ca să nu par super nasoală față de colegi. E pe bune faza asta cu parcă ar fi obligatorie fiindcă ești oarecum obligat de circumstanțe. Pentru banchet țin minte că nu am cheltuit foarte mulți bani. Gen mi-am luat rochia pe care am purtat-o DOAR LA BANCHET și după am pus-o pe olx, recuperând mai bine de jumate din preț. O idee. rolling on the floor)))E o mega extra super stupidă agitația cu banchetul. Îți sugerez să merg că nah, odată ești și tu a 8-a și mă roog, chestii de genul.

| Aniana111 a răspuns:

Eu nu am mers la banchet, fratele meu a mers ( eram in aceeasi clasa ) nu am simtit sa merg desi chiar ma intelegeam cu colegii dar pur si simplu nu am vrut si stiu ca si dirigul meu imi spunea sa merg a vb si cu mama dar asta a fost decizia mea si nu imi pare rau