| Nevroza a întrebat:

Este obligatoriu sa mergi la Banchet? Adica nu ma poate forta nimeni sa merg daca nu vreau, nu?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, si sincer, nici nu prea merita, doar daca ai avut o relatie foarte buna cu colegii tai.

| Bondarel99 a răspuns:

Cand eram eu clasa a 12 a nu voia nimeni sa mearga la banchet si nici nu s-a mai facut laughing
Deci e fix alegerea ta, daca vrei sa petreci alaturi de colegii tai atunci du-te, daca nu ai chef nu te duce.

| anamariarot a răspuns:

Nu, nu e. Nici eu n-am fost în clasa a XII-a, pentru că m-am scârbit de foarte multe lucruri. La aproape 2 ani de când am terminat liceul, tot nu regret decizia pe care am luat-o. De ce aș fi mers într-un loc în care nu mi-ar fi făcut plăcere? Doar ca să nu fiu „oaia neagră"laughing? M-a durut în cot de ce au crezut ceilalți. Dacă vrei, mergi, dacă nu, nu. Simplu.

| Victoria18 a răspuns:

Nu... Ar fi si culmea sa te forteze cineva sa te distrezi. Insa e cam aiurea sa nu te duci, plus ca toti se duc tu o sa fi ca oaia neagra, si o sa creezi o impresie proasta. Daca ai vreo temere sau inhibitii eu zic sa le lasihappysi sa te duci. S-ar putea sa iti placahappyEu de exemplu am zis la banchetul meu ca o sa fie un chin, nu o sa ma distrez, etc etc... Dar a fost contrariul. M-am dus, am lasat orice inhibitii si "m-am rupt"pe ringul de danshappyam dansat si cu colegii, singura. A fost super. Nu stiu ce motiv ai de nu vrei sa participi dar ar fi ok sa il lasi si sa te duci cu fruntea sus ca cel mai trufas cal din turmahappysi sa te pui la patru ace, e seara ta! Straluceste!

| Nevroza explică (pentru Victoria18):

Ma inteleg doar cu un coleg, dar nu am probleme. Ma gandeam ca mai bine imi fac un abonament la inot. si plus ca distractia, pentru mine e sa ma relaxez pe PC

| Adry05 a răspuns (pentru Nevroza):

Atunci cu banii aia mai bine iti iei niste jocuri noi. laughing) Sau te duci si petreci doar cu colegul ala sau cu inca cativa cu care te-ai inteles bine.

| ElSueno a răspuns:

Nu este obligatoriu. Si chiar daca mergi de gura cuiva, poti sta cu un coleg in fata restaurantului la discutii, nu trebuie neaparat sa stai inauntru. Cel putin eu asa am facut.

| AliTheo18 a răspuns:

Mergi pana la urma, e doar o noapte, e ceva frumos, o sa ramai cu amintiri, poti merge si sa stai cu prietenii tai, sau cu cine vrei tu. Nu cred ca e obligatoriu, de fapt nu e, dar eu zic sa mergi, nu ai nimic de pierdut.

| iasmina07 a răspuns:

Nu poti merge daca vrei sau daca nu vrei nu te duci, dar vei pierde cea mai tare amintiri adica ultima seara de clasa a8 sau a12 cu colegii