| AlexNdry a întrebat:

O fosta prietena de ale mele si-a pus actualul "iubit" sa se ia de mine ca eu am facut misto de ea si ca nu ii dau pace. Si vine el incordat la mine ca ce am cu ea si chestii din astea, plus amenintarile de pe Facebook. Bine, el era cu inca 1 si eu mai eram cu 1 deci de aia nu s-a ajuns la bataie. De-ar fi fost sa ne luam la bataie cel mai probabil il bateam. Dar aici e problema. Cand a venit incordat la mine nu mai aveam nici replici in cap, nici nimic, m-am piedut rau, nu stiam ce sa ii mai zic, plus ca am inceput sa tremur de frustrare, de frica de necunoscut cum ar veni, ca nu m-am mai batut niciodata. Dar nu am putut sa ma stapanesc, efectiv eram pierdut, nici replici, nici nimic m-am luat si am plecat, i-am lasat pe ei sa discute. Ce as putea sa fac sa fiu mai puternic sa nu mai dau inapoi? Efectiv sunt un fraier. Ajutati-ma macar teoretic ce dr*cu sa fac

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai mai fost in situatii de genul si normal ca te-ai panicat pe moment

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-a apucat tremuratul de frica, mai mult ca sigur ca ala te batea mar, inainte sa apuci tu sa ridici mana, sau sa deschizi gura. Noroc ca ai scapat cu fuga, ca lasul!
Ca sa nu mai ajungi in situatia asta, iti dau un singur sfat: tine gura stransa (inchisa) ca sa nu-ti mai iasa porcarii si jigniri pe ea, care duc la certuri si posibile batai, ca data viitoare s-ar putea sa nu mai scapi cu fuga.

| Catalina990099 a răspuns:

Si daca il băteai tu zici ca nu mai esti fraier?
Un om inteligent, la locul lui nu intra in conflicte (mai ales din astea minore)