| Ursul543fanatic a întrebat:

Oameni buni nu mai stiu ce sa fac ca sa-mi fie bine.La scoala o duc numai rau.Notele scad. Acasa cand ajung mama cu tata se cearta.De curand am incheiat o relatie cu o fata de la care nu-mi pot lua gandu.Nu stiu ce sa mai fac.Am incercat sa fiu optimist dar tot rau o duc. Ajutatia va rog! DAU FUNDA :**

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Solutia e scoala,daca acolo vei incepe sa mergi bine,fetele te vor privi cu alti ochi, tu vei avea o preocupare care iti va manca tot timpul si nici macar nu vei reusi sa bagi de seama certurile din casa...
Pune accentul pe carte si rezolvi.
Nu maine, dar in timp vei fi foarte multumit.
Si, de fapt, tie iti faci un bine.

| neutrino a răspuns:

Singura ta salvare este sa te imprietenesti cu scoala. Dedica tot mai mult timp studiului si ai sa vezi ca va fi mult mai bine.

| ElenaSA a răspuns:

Daca inveti notele vor fi mai mari, vezi cu fata ce faci-daca se mai poate repara ceva. Cu parintii este mai greu pentru ca nu depinde de tine, iar in familie mai intervin discutii. Esti intr-o situatie in care au navalit multe peste tine, dar o parte din evenimente le poti "repara".