| FuuTonN a întrebat:

Pe 11 august este ziua mea de nastere si implinesc 14 ani. Parintii mei nu sunt cununati deci traiesc in concubinaj, tata m-a declarat cand m-am nascut deci sunt pe numele sau. Dar treaba este ca nu stiu daca poate tata sa mearga pentru ca este la munca. Si poate merge maicamea cu toate ca are alt nume? Si daca imi puteti spune si ce acte imi trebuiesc pentru a face buletinul v-as fi foarte recunoscator! Multumesc pentru timpul acordat!

4 răspunsuri:
| TizZu15 a răspuns:

Trebue sa mergi cu cel a cui nume esti in certificatu de nastere.
Si pentru buletin stiam ca-ti trebuie:
Cetificatul de nastere(original)
Certificatu de casatorie al parintilor
Copie dupa buletinele parintilor
Certificat de asigurare

Si nu mai stiu...happy
Succes!

| george2013gamer a răspuns:

Salut,depinde ce scrie pe certificatul de nastere, ce nume scrie acolo, trebuie tiparit si pe buletin.(Ce e aia funda?)

| yumary a răspuns (pentru george2013gamer):

"Funda" este "premiul " pe cae il primesti atunci cand dai un raspuns bun, pe care cel care a pus intrebarea il considera folositor big grin

| george2013gamer a răspuns (pentru yumary):

Merci