| GgAlex17 a întrebat:

Salut, pe scurt: am o problema
Eu sunt la liceu clasa a x-a si vreau sa ma mut la liceul actual din cauza colectivului prost (cocalari, glume proaste, ma rog am fost batjocorit de mic de la gimanziu nu stiu ce are lumea cumine ca se iau de mine fara motiv doar asa ca sunt ei prosti ceva gen "hai ma ca ne-am gasit prostulhappysamd dar am 60 absente. Motivul e clar si 2 corigente la romana si mate pe primul sem.
Eu vreau sa ma mut la un liceu pe profil de mecanica electronica am sanse?
Am vorbit cu doamna mea diriginta despre mutat si mi-a spus ca ma pot muta la alt liceu dar cu alt profil si daca am corigente dau corigentele acolo la liceul la care ma mut. Adica eu sunt pe prelucrarea lemnului ca profil la liceul meu actual si daca ma mut la mecanica electronica cred ca am sanse sa ma mut chiar daca am absente si corigente nu?
Mersiwinking Ai nota scazuta la "purtare" laughing)) cu toate ca nu m-am purtat urat doar am chiulit Motivele clarelaughing)
Mersihappy

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar, cum ai destule bube in cap (60 de absente si 2 corijente la romana si mate) nu cred ca un alt liceu te va accepta, pentru ca au si ei pleava lor si nu mai au nevoie de altii care sa ingroase acele randuri.

| GgAlex17 explică (pentru Violleta2022):

Mda se pare ca altii nu sunt atenti la detalii frate am si zis e liceu de mecanica plsu ca am profilul schimbat asa ca si drigia mi-a spus saca ma accepta daca e asa ca nu e liceu teoretichappy

| GgAlex17 explică (pentru Violleta2022):

Mda poate am sanse crede-ma e liceu de mecanica si e alt prodil deci am sanse cred trebuie sa fiu optimist

| Violleta2022 a răspuns (pentru GgAlex17):

Nu-i vorba de profil aici, ci de situatia ta scolara, care este proasta si care te pune intr-o lumina nefavorabila!

| GgAlex17 explică (pentru Violleta2022):

Mda pai atunci ce sa fac ca in liceul actual in momentul asta simt ca mor sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru GgAlex17):

Nu-ti fa probleme, ca la absentele pe care le ai si cu cele 2 corijente, vei ramane repetent si ti se vor schimba colegii din toamna.
Ideea este sa te apuci serios de invatat si sa lasi chiuleala, ca sa dovedesti ca esti copil de incredere si serios, in felul asta nu-si mai bate nimeni joc de tine.

| GgAlex17 explică (pentru Violleta2022):

Mda ma rog repetent mai vedem da nu cred au fost altii cu 100 de absente veneau din ani in pasti ai totusi s-au mutat la alt liceu ma eog vad eu

| Violleta2022 a răspuns (pentru GgAlex17):

Nu-i vorba doar de absente ci de cele 2 corijente, care cantaresc mult in defavoarea ta.

| GgAlex17 explică (pentru Violleta2022):

Mda ce sa zic asta e dar mersi oricum poate reusesc eu cumva sa trec ori ma pun in genunchi ai ma milogesc ori spaga altfel nu am cum adica serios am colegi care s-au mutat acum in timpul semestrului cu 4 sau chiar 3 la purtare plus corigente si absente oricum reusesc eu cumva incerc sa fiu optimist

| Violleta2022 a răspuns (pentru GgAlex17):

Eu spun ca "optimismul" tau ar trebui sa te trezeasca la realitate, pentru ca eu te vad acum inconstient de situatia reala si disperata in care esti: 2 corijente care se pot tranforma in repetentie, fara sa glumesc!
Iar absentele, clar dovedesc ca nu ai nici un interes sa mergi la scoala sau sa inveti. Lucru care te va afecta direct si foarte curand.

| GgAlex17 explică (pentru Violleta2022):

Mda

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Unde ai ascuns gramatica: in nota la "purtare". Daca vorbesti in stilul in care scrii: 4 facultati si 5 mastere o sa ai si chiar o sa ajungi intr-un partid politic. laughing

| GgAlex17 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ba scriu repede idiotule da-te dracu scriu repede de aia gresesce alt prost eati la fel de proati ca si altii nu ai ce cauta pe TPU daca iti bati joc de altii copil retard

| GgAlex17 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ba ce sa zici so tu acum ahahha prostule am scris gresot ca scriu foarte repede pe tastatura copil idiot

| GgAlex17 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Esti un prost sti doar sa faci misto de altii du-te dracu de idiot daca te crezi mai destept in limba romana prostule

| GgAlex17 explică (pentru GgAlex17):

Scriu repede

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GgAlex17):

Atunci cand o sa ajung la anii tai: o sa caut sa tastez mai lent decat tine si o sa fac mult mai multe absente si corijente, doar ca sa te oftic!winking laughing tongue

| GgAlex17 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Du-te drac ce prost esti bine frate fa corigente si absente ai 20 de ani sau cat mortii tai mea ai si razi de altii ce... mea idiotule daca erai inca la liceu numai comentai prostu naibi care esti