| Korg232322 a întrebat:

Pentru a creste barba trebuie sa ma barbieresc mai des sau mai rar? Adica las parul sa creasca cat mai mare si apoi il rad sau cat mai des?
PS: Am 18 ani

2 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Nu te razi deloc, o lași sa crească 25 cm apoi tai 10 cm, mai lași la crescut încă 15, tai 2, o lași încă 10 și tai 20, după creste încă 10, tai 10, creste 2 cm și la final tai 20 cm.

O sa fie suficient de faina și lucioasă încât o sa te invidieze toate fetele. Trust mewinking

| QWERTY55 a răspuns:

Ca sa iti creasca barba trebuie sa te barbieresti mai des. Din ce in ce mai des. Dar nu face asta. pe la 30 de ani o sa te barbieresti zilnic sau maxim din 2 in 2 zile. O sa fie un chin. Si plus ca nimeni nu arata bine cu barba. Ideal ar fi sa tragi cat mai mult de timp. Si eu am tot 18 ani si ma barbieresc o data pe saptamana. Sfatul meu e sa nu fortezi ritmul de crestere.(Te barbieresti cand e cazul) Faci cum vrei.