| Anonim420420 a întrebat:

Peste 2 zile am fost invitat sa merg acasa la iubita mea sa-i cunosc parintii. Este prima data cand merg acasa lao o fata. Ce parere aveti? Sa le cumpar ceva parintilor si ei sau nu este nevoie? Eu ma gandeam sa cumpar trandafiri rosii pentru ea, albi pentru mama ei si ceva de baut pentru taicasu. Cum credeti ca ar fi mai bine? Sa nu iau nimic, sau?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare un gest drăguț dar nu e obligatoriu. cu siguranță faci impresie mai bună dacă cumperi niște flori pentru mamă și ceva de băut pentru tată.

| Catrice a răspuns:

Da' poate tacsu nu bea...

| Denisa0954 a răspuns:

Imi pare drăguț gestul tau.
O mica precizare daca vrei sa tii cont. Nu mi se pare potrivit pentru mama ei să i dai trandafiri rosii. Eu in locul tau i as duce ei un trandafir rosu, singur, nu buchet, iar mamei ei un buchetel de orice altceva. Înafara de garoafe.
Dar oricum, indiferent ce ai duce, gestul tau va fi apreciat happy

| Anonim1225 a răspuns:

Ar fi bine si oricare dintre variante, insa daca vrei poti face exact cum ai spus tu, dar poate te gândești să-i dai mamei ei un buchet de alte flori si nu trandafiri. Oricum, tu cati ani ai si fata cati ani are?