| Alexul99 a întrebat:

Salut prieteni, am si eu o nelamurire, deci in martie planuiesc sa dau de permis, deoarece implinesc 17 ani si 9 luni, problema este ca am inteles ca examenul il dai exact dupa ce ai Implinit 18 ani si am auzit ca iti trebuie buletinul schimbat la 18 ani, eh, problema e ca eu mi-am facut buletinul la 15 ani (din cauza unor probleme de mostenire) si prin urmare expira in 2018, deci ce ar trebui sa fac? Pot da examenul si cu buletinul de 14, daca mai e valabil un an? Ca mi se pare normal sa pot odata ce legislatia spune clar ca poti da de permis de la 17 ani si 9 luni, daca trebuie neaparat buletinul de 18 eu nu pot astepta inca un an sa expire asta. Il pot da ca pierdut si ei sa imi dea unul de 18? Sincer nu stiu ce sa mai cred si m-a pus pe ganduri, v as fi recunoscator daca m ati ajuta, ofer funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
| DREAMS92 a răspuns:

Buna,atata timp cat buletinul este inca valabil, expira in 2018, poti da examenul.

1 răspuns:
| tudorlaura a răspuns:

Poti sa te duci la institutia din orasul tau unde se fac buletine si sa intrebi la informatii sunt lucruri legate de acte asa ca ei sunt in masura sa iti raspunda si sa te indrume corect!