| Micutza_1208 a întrebat:

Salut prieteni...In aceste momente ale vietii, trec printr-o situatie dificila, din punct de vedere sentimental. Iubesc un baiat care zice ca ma iubeste, dar nu mi-o poate demonstra. Ce sa fac? Cum sa procedez? Sa il mai astept, sau sa imi iau gindul de la el?

2 răspunsuri:
| TeIubesccc a răspuns:

Nu ai dat prea multe detalii, dar parerea mea e sa fii mai indiferenta cu el, iar daca te iubeste te va cauta dupa o perioada de timp, poate chiar si aratandu`ti ca te iubeste. Succes big hug ~

| UiteeeeVezi a răspuns:

Draga "Micutza", cand iubesti arati prin gesturi fara sa iti dai seama. este o diferenta intre a iubii cu adevarat si a spune "te iubesc" doar de dragu celuilalt. Daca prietenu tau nu iti poate demonstra cat de mult te iubeste inseamna ca pur si simplu nu te iubeste. Si eu sunt baiat si sincer iubita mea nu s`a plans niciodata ca nu ii arat ca o iubesc si suntem impreuna de peste 8 luni.
"Ce sa fac?" Simplu, intreaba'l tu ma iubesti cu adevarat sau spui doar asa?
"Cum sa procedez?" Daca raspunsu la intrebarea de mai sus este ca te iubeste cu adevarat atunci spune`i simplu :arata`mi prin fapte nu prin vorbe si daca intr-o saptaman tot nu se vad rezultate tot nu iti arata ca te iubeste atunci dai papucii. Daca raspunsu este unu asa mai lalait tras de par si iti da impresia ca zice doar asa... atunci pur si simplu iti poti lua gandu' de la el.
Sper ca te-am ajutat. Succes!