| HahahaAb a întrebat:

Salut prieteni...va rog help!
Sunt cu un baiat mai mare ca mine cu 6 ani de 3 saptamani.Totul s-a intamplat repede, dar suntem amandoi pe aceeasi unda, adica mai nebuni!
I'am spus de la inceput ca nu o sa fiu ca restul cu care a fost el, adica sa ii spun tot ce fac, cu cine vorbesc, ce, cum, unde, pentru ca nici eu nu vreau sa stiu asta despre el, vreau o rel libera.La inceput a stambat din nas si dupa mi-a spus ca ok, ca vrea si el ceva nou.
A fost ok 1 saptamana.Si eu ii spuneam "Ba, vezi ca am vorbit cu ala si mi-a spus asa si asa"...si a fost in regula. Mie nu'mi place sa mint, adica daca il insel sau ceva de genu' ii spun in fata, direct!
De 3 zile in'coce, mi-a spus ca are un sentiment ca eu fac un drac. Mi'a zis "iesi de pe mess si facebook acum. da' acum"...si eu am ramas straight face! Adica i'am spus ca nu o sa ascult niciodata de el la capotolul acesta asta, dar el a spus ca de cate ori am chef sa ma cert cu el imi interzice cate ceva.Am luat'o in gluma, dar nu e, si cand nu ne certam, el imi interzice.Noi,de felul nostru ne certam in fiecare zi aproape, dar ne impaca din iubire, din dragoste, ne impacam ca sa ne fie noua bine. Dar in seara aceasta am explodat... ia'm spus ca mai o faza de genu' si e gata.
Am iesit frumos de pe am2 si ieri i'am zis ca am iesit pentru el ca mi'e drag de el.Si de'atunci tot glumim pe faze de genu' : iesi de pe facebook(dar eu niciodata nu ia'm zis, doar el mie).
Si acum am intrat pe facebook si a zis : ti'am dat eu voie?! Adica wtf? Si iarasi a zis : iesi!, dupa ce ia'm spus ca vb cu un prieten pe facebook.
Am inceput sa ne certam si mi-a inchis...acum suna ca disperatul si pun pariu ca o sa faca ca de'obicei"ce faci pui?". Se comporta de'parca nu s-a intamplat nimic. Pur si simplu nu mai suport.Il iubesc, dar nu credeam ca o sa fie asa.Am crezut ca e minunat! Dar nici lui nu'i place cearta.
Sunt o fata care vorbeste mult cu multi, dar sunt prietenii mei! Nu pot peste noapte sa ma inchid in mine, pur si simplu nu pot.
Dar pentru el am renuntat la ei, si m-am facut cuminte, fara sa'mi spuna el. Dar acum parca a inebunit, vrea sa fiu numai pentru el.Sunt numai pentru el, dar nu stiu cum sa'i mai arat asta, pentru ca am incercat sa fac si imposibilul.
Scuzati'ma ca am scris asa de mult, dar simt nevoia sa ma refugiez in voi, daca vreti sa ma ajutati.Va rog da'ti'mi niste idei despre prostia asta cu interzisul, e ok? Eu nu cred!
Multumesc! :* happy

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Se poarta ca si cum nu s-ar fi intamplat nbimic ca sa nu mai creeze o noua cearta.Stiu cum e, asa patesc si eu cand el ma enerveaza apoi vorbeste cu mine de parca nu s-ar fi intamplat nimic.Nu face decat sa imbunatateasca situatia.In legatura cu interzicerea.Nu stiu cum e la tine dar mie mi-a interzis cam jumatate de an toate aceste lucruri si nici nu stii cat de bine am temrinat anul de scoala, nici nu stii in ce liceu am ajuns si ce eram inainte sa imi interzica el toate aceste lucrui.Nu aveam voie sa stau la pc mai mult de 15 min pe zi decat pentru tine, nu aveam voie mess, nu aveam voie sa ies pana nu imi rezolvam problemele cu scoala. Dupa toata asta aveam voie sa ies, nu pc pentru ca eram destul de obosita la ochi si la minte ca sa mai stau si la pc.La voi e asa pentru ca el crede ca mai opreste cearta daca te pedepseste interzicandu-ti sa faci anumite lucruri.Eu luam o nota sub 8 si o saptamana eram pe tusa laughing Deci ascultal macar cat de putin pentru ca toata treaba asta nu iti face rau, iti face bine.
Prietenii tai, baietii.nu stiu ce sa zic.Pe el il deranjeaza lucrurile astea pentru ca e normal, e gelos si e logic sa te vrea numai pentru el.Intelegi?

1 răspuns:
| SweetSecrets a răspuns:

E cam posesiv,si toata chestia este generata de diferenta de varsta.
El se crede cumva tatal tau, sa-ti interzica anumite chestii? Ori te impui si ii spui tot ce simti pe un ton autoritarsmugori lasi treaba cum e acum si il ierti pentru toate prostiile pe care le-a ziswinking.E alegerea ta, faci ce crezi uh:*happyFunda:X?