| HahahaAb a întrebat:

Salut prieteni...va rog help!
Sunt cu un baiat mai mare ca mine cu 6 ani de 3 saptamani.Totul s-a intamplat repede, dar suntem amandoi pe aceeasi unda, adica mai nebuni!
I'am spus de la inceput ca nu o sa fiu ca restul cu care a fost el, adica sa ii spun tot ce fac, cu cine vorbesc, ce, cum, unde, pentru ca nici eu nu vreau sa stiu asta despre el, vreau o rel libera.La inceput a stambat din nas si dupa mi-a spus ca ok, ca vrea si el ceva nou.
A fost ok 1 saptamana.Si eu ii spuneam "Ba, vezi ca am vorbit cu ala si mi-a spus asa si asa"...si a fost in regula. Mie nu'mi place sa mint, adica daca il insel sau ceva de genu' ii spun in fata, direct!
De 3 zile in'coce, mi-a spus ca are un sentiment ca eu fac un drac. Mi'a zis "iesi de pe mess si facebook acum. da' acum"...si eu am ramas straight face! Adica i'am spus ca nu o sa ascult niciodata de el la capotolul acesta asta, dar el a spus ca de cate ori am chef sa ma cert cu el imi interzice cate ceva.Am luat'o in gluma, dar nu e, si cand nu ne certam, el imi interzice.Noi,de felul nostru ne certam in fiecare zi aproape, dar ne impaca din iubire, din dragoste, ne impacam ca sa ne fie noua bine. Dar in seara aceasta am explodat... ia'm spus ca mai o faza de genu' si e gata.
Am iesit frumos de pe am2 si ieri i'am zis ca am iesit pentru el ca mi'e drag de el.Si de'atunci tot glumim pe faze de genu' : iesi de pe facebook(dar eu niciodata nu ia'm zis, doar el mie).
Si acum am intrat pe facebook si a zis : ti'am dat eu voie?! Adica wtf? Si iarasi a zis : iesi!, dupa ce ia'm spus ca vb cu un prieten pe facebook.
Am inceput sa ne certam si mi-a inchis...acum suna ca disperatul si pun pariu ca o sa faca ca de'obicei"ce faci pui?". Se comporta de'parca nu s-a intamplat nimic. Pur si simplu nu mai suport.Il iubesc, dar nu credeam ca o sa fie asa.Am crezut ca e minunat! Dar nici lui nu'i place cearta.
Sunt o fata care vorbeste mult cu multi, dar sunt prietenii mei! Nu pot peste noapte sa ma inchid in mine, pur si simplu nu pot.
Dar pentru el am renuntat la ei, si m-am facut cuminte, fara sa'mi spuna el. Dar acum parca a inebunit, vrea sa fiu numai pentru el.Sunt numai pentru el, dar nu stiu cum sa'i mai arat asta, pentru ca am incercat sa fac si imposibilul.
Scuzati'ma ca am scris asa de mult, dar simt nevoia sa ma refugiez in voi, daca vreti sa ma ajutati.Va rog da'ti'mi niste idei despre prostia asta cu interzisul, e ok? Eu nu cred!
Multumesc anticipat :* happy!

3 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

HahahaAb, e imposibil sa fi numai al lui, adica wtf ...nu sunteti mulsumani happy intelegi ce vreau sa spun,sunteti(ma rog, esti tanara)normal ca trebuie sa ai prieteni ca fara prieteni numai ai viata, parerea mea este sa vorbesti cu el si sa ii spui ca nu va potriviti chiar daca tineti unul la celalalt dar sa inteleaga ca tu esti mai mica decat el cu 6 ani ce'a ce conteaza pentru tine,ai prieteni si vrei sa te distrezi, el considera ca daca esti cu el gata sa fi numai al lui, numai iesi in oras cu prietenii sa numai vorbesti la telefon cu prietenii s.a.m.d... spune-i ca nu merge si sincer daca nu se potoleste lasa'l, l-ai si avertizat de la inceput ca vrei o relatie mai libera si asta ar fi trebuit sa'i fie de inteles de la inceput dar se pare ca pentru. el a intrat si a iesit pe cealalta ureche happy

| Hitch a răspuns:

Discuta cu el. Ce ii place la tine acum? Ce nu-i place? Ce iti place tie la el acum? Ce nu-ti place? Explica-i ca frumusetea ta interioara consta in faptul ca ai libertatea de te desfasura, ca ai nevoie de spatiu pentru ati intinde aripile pentru a fii admirata, pentru ca in viata ta e intotdeauna loc pentru prietenii tai, dar inima e rezervata pentru el. Iar daca incearca sa te puna intr-o colivie si sa te admire numai el, tu iti vei pierde stralucirea, iti vor cadea penele, si vei muri in fiecare zi putin cate putin pana cand intr-o zi te va pierde definitiv. Trebuie sa aiba incredere in tine si tu in el, altfel nu aveti o relatie, ci doar niste nevoi comune!

| iubiiii a răspuns:

Si eu am fost in aceiasi situatie. adica. imi interzicea sa fac multe chestii. dar nu a fost asa de la inceput. A inceput sa fie asa cand i-am aratat ca il iubesc ...ma enervam si eu dar ii dadeam pace si se calma straight face.oh go on E doar chestia de orgoliu oh go on fai si tu asa sa vezi daca te asculta. daca nu. ii spui ca atunci cand el te va asculta. atunci il vei mai asculta si eu pe el tongue
Sper sa te ajute :*
Funda puppy dog eyes?