| Vasilicamihali2000 a întrebat:

Salut, prin decembrie maică-mea m-a pus sa nu mai trag din vape si sa jur pe viață ei ca nu voi mai trage.
Acest jurământ fiind valabil pentru data de 6 decembrie cand era ziua unui prieten.Am jurat fara biblie fara nimic si nu am zis face to face cu ea.
Se pune jurământul daca as trage acum pe 5 august?
VA ROG AJUTATI-MA!
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Despre ce pus de jurământ vorbești? Fumatul din vape nu îți face bine, este mai rău decât fumatul de țigări. Este sănătatea ta în joc. Mama ta când te-a pus sa ii juri sa nu mai "tragi" prin vape a făcut-o pentru binele tău.Un jurământ sau o promisiune nu are un termen de valabilitate ca nu vorbim de mâncare aici, odată ce l-ai pus trebuie sa te ții de el. Tu practic i-ai promis ceva dar nu te-ai ținut de promisiune. Ca un jurământ sa fie valid nu trebuie sa fie fata în fata sau sa juri pe Biblie, odată ce ai jurat ceva tine de el ca asta e moralitatea ta ca om.

| Vasilicamihali2000 explică (pentru Michaeel):

Eu nu am tras.
Dar mama mea m-a pus sa jur pe viața ei ca nu mai trag dar eu nu am tras.
Eu ma refer daca mama mea ar patii ceva daca eu as trage pentru ca jurământul era valabil doar pentru 6 decembrie.

| Vasilicamihali2000 explică (pentru Michaeel):

Dar aveti dreptate tine de moralitatea mea ca om si de sănătatea mea.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Juramantul se pune pana pe data de 23 septembrie la ora 11.42

| MPersephone a răspuns:

Intrebare mai stupida nu ai?
Hai, trage, daca asta e unicul scop in viata ta, arati clar ca nu te respecti pe tine, si mai mult, nu iti respecti mamica. Vezi, mititelu', sa nu se intample cu tine ceva.