| PumpkinDoll a întrebat:

Salut,problema sta in felul urmator...eu pana la varsta de 18 ani nu am avut nici o iubita, n-am tinut de mana o fata sau chestii de genul asta, sunt in clasa a 11-a pentru ca am ramas un an dintr-un motiv anume, eu sunt fumator si la liceu, eu si cu colegii care mai fumeaza ne ducem in spatele scolii unde fumeaza cam toata scoala, acolo stand cu prietenii mei ne-am bagat in seama cu alta gasca de la a11-a si vazandu-i ca au inceput sa vorbeasca cu ei,m-am bagat si eu in seama cu o fata din gasca respectiva,fata e chiar super draguta,frumoasa, nu e genul ala de fata "buna" cu sanii mari si fund, in fine..si de vreo 2 saptamani imi place foarte mult de ea,as putea sa spun chiar c-o iubesc,cand mergeam la fumat in spate purtam cu ea conversatii de moment,"ce tigari fumezi","cu ce profesori faci ora aia" la ce ii place sa se uite si ce muzica asculta, banuiesc ca nu pot sa ma duc la ea si sa-i zic direct"te iubesc", nu?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu, ai strica tot. Vorbeste si tu si de subiecte mai complexe, conversatiile astea scurte si plictisitoare le are cu toata lumea. Iesi si tu din tipar daca vrei sa te observe

| mentholinks a răspuns:

Invit-o la un suc dupa ore sau ceva. Nu-i spune ca o iubesti ca fuge de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Te simti foarte atras de ea, doar ca nu i ok sa te grabesti cu declaratii marete. Invit o undeva...voi vorbiti si in afara mediului de la scoala?

| PumpkinDoll explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu stiu ce Facebook are dar o sa ma interesez si ea sta la vreo 25-30 km de mine, deci doar la scoala vorbesc cu ea cand merg in spate

| anonim_4396 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

De ce nu o intrebi direct pe ea de Facebook?

| Lina1993 a răspuns:

Ca sa iubesti pe cineva, trebuie sa ajungi sa cunosti persoana aia extrem de bine, sa treaca o perioada indelungata in care sa stati impreuna, sa aveti amintiri comune. Ce ai tu fata de ea e atractie si probabil te-ai indragostit de ea dar de aici pana la a-i spune "te iubesc" este cale luuuunga. Pe masura ce stai cu ea, vei observa ca te vei simti mai in largul tau in preajma ei de la o zi la alta si iti va fi mai usor sa vorbesti, fa-o sa rada si glumiti, daca o placi cu adevarat o sa se prinda si ea la un moment dat si apoi totul o sa vina natural, e absolut diferit pentru fiecare persoana in parte, nu exista o "reteta" standard si ce merge la un cuplu nu o sa functioneze la altul pentru ca toti oamenii sunt diferiti. DE aia trebuie' sa te lasi purtat de val si sa comunicati o gramada, abia apoi poate incepeti sa flirtati usor usor si totul va veni de la sine