| anonim_4396 a întrebat:

Salut,recomandati mi niște țigări bune de început, adică sa nu mi se facă rău de la ele ca sunt prea tari sau sa tușesc ca ***. Multumesc!(nu vreau răspunsuri :lasale )

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce are daca tusesti?
Ca tusesti de la fum nu de la taria tigarii.

| dullcat a răspuns:

Tigarile cele mai bune sunt alea invizibile cu care ne jucam toti cand eram mici, poate chiar betele random, prefacandu-ne ca suntem adulti.

| sammie a răspuns:

Toate tigarile sunt tari si de la toate tusesti.
Si daca problema ta e tusitul atunci sa vezi atunci cand simti pe limba gustul ala amar ca o arunci la gunoi direct.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Evident că o să tușești de la orice tip de țigară dacă vrei să te apuci de această activitate.
Cred că fiecare își asumă ce face,orice campanii despre " Cât de periculoase sunt țigările și cum să te lași ", oamenii tot cad prada acestui viciu și apoi vin și se plang aici.
Riscurile la care te expui din punct de vedere medical, bănuiesc că știi( și dacă nu apar imediat, în timp o să observi asta).
Din punct de vedere financiar, bănuiesc că ești informat.
Că arunci 20+ lei pe un pachet de țigări( cu banii aia bănuiesc că îți luai altceva mult mai util,chiar de mâncare).
Riscurile de a pierde oamenii din jur,etc.
Fumatul nu este cool și nici-un tip de viciu nu o sa va poată scăpa de probleme cotidiene.
Ex: fumatul, alcoolul, drogurile- toate astea va distrug sistem nervos( mor din neuronii aia) și vă fac tot mai îndepărtați de realitate, mai nervoși, va slăbesc de puteri și nu, nu vă sunt " prieteni".

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Este ca și cum îți cumperi o moarte lenta, fiind conștient de asta, doar printr-o ambiție prostească.