| Rianana a întrebat:

kiss.Sa incep. Pai.am fost intr-o excursie mistolove struck.In care au fost mai multi elevi.scoala mea si inca o scoala.tongue. Era el.un baiat dragut. foarte dragut.de care m-am indragostit din primalove struck.Dar cum eu eram cam cu un 1 mai mik ca el ma prefacem ca nu`mi place, dar in gandul meu era cu totull altceva big grin. Dupa excursie am inceput sa vorbim pe mess si am aflat mai multe chestii despre el.Chiar il iubesc in ciuda faptului ca are prietena. Ralizez ca nu am nici o sansa cu el. sanse 0. Dar totusi ce asi putea sa fac ca sa il cuceresc?[aici vorbim de mess sau telefon pentru ca nu invatam la aceiasi scl.].kiss Mentionez ca el trece in clasa 9 iar eu pe a 7 big grin. Mersii de raspunsuri!

3 răspunsuri:
| Wut a răspuns:

Eu zic sa vorbiti pe mess. nu chestii despre iubire...cel putin nu din prima. Dupa vreo saptamana ii poti spune ca il placi. Si totusi. tot o sa se desparta la urma urmei de prietena... si atunci. cine stie tongue

| 5a a răspuns:

Iesi la un suc cu el ca daca vorbesti pe messenger sau pe telefon nu ai cum sa-i transmiti sentimentele tale si nici el nu are cum sa-ti transmita.
Ca are prietena? hmm cam nasoala treaba da incercati sa va gasiti o zi libera fara sa nu stie nimeni si du-te cu el printr-un restaurant/parc/club. Stai de vorba cu el 2 h jumate de zi si vezi cum si ce gadeste, atunci ai sa vezi daca intr-adevar ti-ai pus ochii pe persoana aleasa, sti cum e vorba aia degeaba e frumos daca e prost big grin
Faza este ca si eu pot sa vorbesc cu 3 fete pe mess si sa am prietena sau sotie. Nu pot sa le spun "imi pare rau nu pot sa vorbesc cu voi ca eu am femeie" cam asa ar suna, suna oribil nu?

| NuVreauSaStitiCnSunt a răspuns:

Vorbesti cu el in fiecare zi dupa scoala pe mess despre ce ai mai facut, etc. Incet, incet schimbati subiectul si daca el nu o face invita-l undeva, la suc de exemplu. Daca nu ai curaj sa mergeti singuri mai invita un prieten din partea fiecaruia. Dar eu cum cuceresc o fata? ea e cu 7 zile, mai mica laughing