| papuciirupti a întrebat:

săptămâna viitoare ne ducem la un muzeu pentru poze de album...și eu nu știu cum sa ma îmbrac. sunt înalt, slabut, ochii albastrui. pentru ce sa optez? nu sa fiu în centrul atenției dar nici la coadawinking

4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Blugi, camasa si sacou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai raiati sau blugi albastri inchisi la culoare sunt buni, apoi o camasa bej cu vesta maro deschis sau o camasa in carouri (rosii, albe, albastre) cu o vesta sau pulover albastru sau rosu.

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm a răspuns:

Buna. Ai putea opta pentru o perechi de pantaloni, nu foarte eleganti, caci nu vrei sa fii in centrul atentiei. De asemenea, nu as opta pentru un sacou daca as fi in locul tau. Spre exemplu, as alege o camasa. Depinde cum e temperatura acolo, daca iti e frig sau nu, insa vreau sa iti dau niste idei: ai putea sa iti cumperi o camasa in genul acelora care la mijlocul manecilor au cate un nasture, astfel incat sa ti le prinzi tu, insa acest aspect mi se pare oarecum fortat; ai putea sa iti lasi manecile asa lungi cum sunt, sau, modalitatea mea preferata, sa le indoi de 2 ori, caci asta iti va da un aer nu foarte elegant, asa mai tineresc). Sa iti explic cum vad eu tinuta ta: o camasa indoita la maneci de 2 ori, o pereche de pantaloni, nu foarte eleganti, dar sa ai grija sa nu ii iei prea largi pe picior, nici prea stramti. Varianta de mijloc ar fi cea mai okay. De asemenea, daca pantalonii iti vin destul de stramti si tie iti place sa porti pantaloni de genul mai stramti, nu e problema, se poarta mult si ai putea sa ii asortezi cu o pereche de tenisi inalti(bascheti), iar pantalonii sa ii indoi putin astfel incat sa iti ajunga la o lungime buna ca sa se vada ca porti tenisi inalti/bascheti sau cum ii numesti tu. Daca in schimb pantalonii nu sunt asa stramti pe picior, deci putin mai larguti, iti recomand sa nu ii indoi, va arata destul de nasol. In cazul asta iti poti lua o pereche de pantofi modelul ala nu foarte elegant. Si acum sa trecem la culori, acestea sunt sugestiile mele:
-pantaloni bej/maro, camasa bleumarin(albastru inchis), tenisi /pantofi negri/bleumarin;
-pantaloni negri, tenisi/pantofi negri, camasa visinie/rosie/alba;
-pantaloni visinii, tenisi/pantofi negri, camasa neagra;
Sper ca te-am ajutat.
O sa fie super daca alegi sa te imbraci dupa cum ti-am sugerat. Noroc!
Funda? Ma doare mana de la atata scris. laughing)

| PaunPaul a răspuns:

Casual cel mai fan si lejer
FUNDA?