| Dav231 a întrebat:

Se aproprie scoala iar eu simt ca a trecut 1 saptamana de cand am luat vacanta :/.
Toata vara am stat pe PC pana la 1-2 iar de la 1-2 pana la 8-9 ori la fotbal ori sa fii facut altceva.
Trec clasa a 7-a, am auzit ca e foarte grea, voi ce ziceti? Abia astept sa vina vacanta de iarna, cand e si ziua mea laughing. Si totusi, nu as vrea sa trec a 9-a vreodata. Pentru ca am auzit ca la liceu este mai greu si te acomodezi greu.
Pe langa faptul ca avem un profesor de matematica de... iar eu sunt mai timid. El tipa iar daca gresesti ceva te cearta in ultimul hal, nu ma pot concentra la orele de matematica, ma aleg mereu cu media 7-8, in a 6-a am luat media 8.
Vreau sa inceapa vara iar, si cand ma gandesc in ultima zii de scoala ce trist eram iar ca acum as vrea sa stau mai mult acasa. gata dormitul mult si statul pana seara la 11 la mine.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mie nici clasa a 12 a nu mi s- părut grea laughing
E normal sa ai emoții dar nu ai de ce sa te temi, dacă înveți cât de cât și ești cuminte la școala va fi foarte bine.
Asta e, timpul trece, bucura-te in anii ăștia ca încă mai ai timp sa faci ce vrei.

| missfatadelatara a răspuns:

Întrebarea e...

| AnoAnonima0 a răspuns:

Te înțeleg dar nu ai ce sa faci asta e viața.Macar poți să te bucuri de anii de generala cat mai ai timp căci generala înseamnă copilărie iar liceul maturizare.In legătură cu vacanta, nu prea mai ai ce sa faci decât să aștepți să vina vacanta viitoare.Cand e vacanta trece timpul rapid iar când e școală zici că trece timpul ca melcul.

| RandomStudent a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi atiutudinea, mai ales ca dai evaluarea nationala la romana si mate.Si nu iti face griji, e foarte tare la liceu