| Paulinaxoy a întrebat:

Hei TPU, deci trec clasa a9a si am o mare problema. Nu am luat de prea mult timp vacanta dar eu abia astept sa inceapa liceul, sa imi fac prieteni noi si chestii. Faza e ca nu ma pot concentra pe vacanta. Sunt prea entuziasmata pentru scoala. Si chiar nu sunt tocilara sau ceva. Ce sa fac? sad

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Sa nu te mai gandesti, liceul poate fi o experienta grozava in aceeasi masura in care poate fi o experienta groaznica, adica poti avea probleme cu elevii mai mari, poate nu te vei integra, poate se va rade de tine, sunt atatea posibilitati, mai bine te-ai bucura de vacanta, pentru ca ti-o vei dorii cand va incepe liceul.

| Blamely a răspuns:

Nu te mai gândi la asta. Nu are rost să-ți bați capul cu ceva ce nu controla. Carpe diem.