| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta. Pur si simplu nu stiu ce sa mai vorbesc cand ies in oras cu o fata de exemplu. Adica apar multe momente pauza in care niciunul nu spune nimic, lucru foarte jenant. Ajutati-ma va rog. Ce as putea face? Sau ce as mai putea vorbi? Niste idei ceva, subiecte de discutie. Va rog...

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Am văzut zilele trecute un film așa și pe dincolo, care e ultimul film pe care l-ai văzut? Ce actor preferat ai? Care e personajul tău Marvel preferat? Cum, ești fan DC?!?!?!
Am văzut un serial așa și pe dincolo, te-ai uitat vreodată la Strange Things (ori alt titlu). Ți-a plăcut...(povestești o fază)?
Am citit o carte foarte tare, era despre...blabla. Care-i autorul tău preferat? Care-i ultima carte citită?
Ai jucat vreodată jocul Cutare?
Să vezi fază amuzantă care s-a întâmplat ieri în clasă, în cartier etc.
Dacă nimic din ce ți-am scris nu te ajută, înseamnă că n-aveți nimic în comun. Apucă-te de spus bancuri!

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Iesi cu persoane cu care chiar ai ceva in comun, asa nu se va mai intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbiti prin mesaje laughing
vorbiti si voi de filme, de camere de hotel, laughing

| CosminCD a răspuns:

Frate, nu cred că cineva din comunitatea TPU poate să-ți modereze ieșirea în oraș cu o fată. Mi se pare că cele mai frumoase întâlniri sunt acelea în care discuția curge de la sine. Totuși, cred că e ok dacă deschizi tu subiecte de discuție diverse. Nu știu să-ți spun ce anume. Vezi ce-i place, ce o atrage, ce o pasionează... Dacă nu discutați breaking news-uri-le zile happy sau politică (glumesc). Succes!