| SunshineLove a întrebat:

happy starea de spirit e tot una cu starea sufleteasca? eu as zice ca da, dar am nevoie de un raspuns sigur laughing

thx:*

2 răspunsuri:
| SunshineLove explică:

Byanka, tin sa te corectez, pentru ca chiar acum am deschis caietul de romana la substantiv. am scris ca poate exprima.lucruri,feno ale naturii, sentimente, stari sufletesti, relatii umane.etc...iar iubirea, ura, si simpatia tin de 'sentimente' big grin

| ByankaM a răspuns:

Eu zic ca nu este aceeasi.deoarece starea de spirit este cum te simti: suparata,vesela,melancolica.dar cea sufletesca sunt sentimentele pe care le ai:iubire, ura, simpatie.etc