| salamior a întrebat:

Salut, stau la 10-20 km de oras! La anul ma duc la liceu si am apartament in oras. As vrea sa ma mut singur in oras (fara parinti )! Ce sa le zic sa ma lase singur? eu ma descurc, dar ei n'au increde in mine! help me plz

2 răspunsuri:
| MM a răspuns:

Nu stiti ce spuneti.La 15-16 ani vreti sa stati singuri.Nici nu stiti ce inseamna, ce responsabilitati implica chestia asta, trebuie sa fii matur, sa ai capul pe umeri.Sunteti la varsta la care credeti ca tot ce zboara se mananca.Si nu inteleg fuga asta de parinti, la varsta asta, cand ai cea mai mare nevoie de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai baiete eu am vazut multi care se descurcau singuri "pe banii parintilor"Ce incredere sa aiba? Nu e vorba decit de a plati in doua locuri utilitatile.