| anonim_4396 a întrebat:

Salut, știu că majoritatea dintre voi sunteți adolescenți (copii) cam 35% printre care și euwinking. Vreau sa va spun ceva: decât să aveți 60 de relații, numai bine așteptați una și bună (in care sa faceți nunta)? Asta e sfatul meu (că văd mai mereu adolescenți ce pun întrebări despre iubire etc). Spuneti-vă părerea voastră despre asta aici.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare om are destinul lui si pana ajunge sa-l intalneasca, va ajunge sa cunoasca mai mult oameni.
Asadar, pana iti vei intalii persoana cu care te vei casatorii, vei mai intalni oameni, de care te vei indragostii si vei crede ca ei iti sunt cei pe care ii astepti. Uneori ii gasesti din prima, alteori cauti si tot cauti, trecand prin mai mule relatii, dar nu vei ajuneg al 60, ca asta inseamna deja prostitutie.
Asadar, toate la timpul lor!
Alege cu intelepciune si vei veadea ca nu-i gresit, dandu-ti chiar o sansa la fericire.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au cum sa gaseasca partenerul potrivit din prima? prin citirea viitorului?

| Andreeush a răspuns:

Fiecare are dreptul să aleagă cum să își trăiască viața.

| Andra9pk a răspuns:

Sa ai mai multe relatii nu e ceva rau. Nu mai suntem pe timpuri, sa astepte fata sa faca 18ani si sa vina unul sa-i ceara mana si gata, se casatoresc si ramane cu el...
Capeti experienta, cunosti mai multe tipologii de oameni si iti prinde bine.
Bun, astepti marea iubire. Faci nunta.
Dar daca se intampla, in timp sa nu mai mearga din n motive si te desparti, ramai singur apoi? toata viata? Nu tot la o alta relatie ajungi? Sau mai multe..pana gasesti persoana potrivita?

| xeum a răspuns:

In viata mai trebuie si distractie, nu prea ne place monotonia