| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am si eu cateva intrebari pentru fete.
De ce mereu cand incepe un baiat cu "Buna" sau "Hei ce faci" sau un simplu "Hei" nu raspundeti sau raspundeti in sictir asa laughing (Aici vorbesc pe retelele de socializare)
De exemplu daca un baiat nou ar trebui sa va cunoasca cum ar trebui sa inceapa un conversatie? (as vrea sa-mi spuneti si ce varsta aveti).
Si mai e chestia aia cand cineva va zice (eu asa am observat) "auzi?" si majoritatea fetelor raspund la misto sau in sictir.
Si ultima chestie pe care vreau sa va intreb e, cum ar trebui sa se comporte baiatul respectiv in prezenta voastra?
Spre exemplu v-a dat intalnire si vine sa va ia cu masina, apoi mergeti la un suc ceva etc. (cum ar trebui procedeze tipul respectiv dupa parerea voastra? ce asteptari aveti de la el?)
Totodata as vrea sa stiu si ce lucruri preferati la barbati de la stil vestimentar la parfum, frizura, comportament, realizari etc
Multumesc anticipat!

16 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Sunt extrem de fitoase si pline de ele...Eu de ani de zile tot incerc sa imi fac o relatie macar de prietenie cu o fata si din cauza fitzelor pe care le au nu reusesc...

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru Iulian03):

Eu nu cred că e din cauza fițelor fetelor, ci din cauza fizicului tău, fără supărare. Crede-mă că băieții simpatici vor, nu vor, atrag fetele in jurul lor și nu au nevoie de vorbe, pur și simplu ele ei trebuie doar sà accepte. și asta doar fiindcă sunt frumoși/drăguți. Și dacă mai si vorbesc frumos și respectuos, e gata.

| Mosotti a răspuns (pentru Iulian03):

Cum arati? Arati atractiv? Ca daca arati, iti faceai de mult gagica.
Sau daca arati bine dar ai probleme de comunicare, de comportament, iar nu ai gagici.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Trec ele peste probleme de comunicare, de comportament daca ești frumos, nu vezi cate stau cu psihopați, golani

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai exact la asta ma si refer, ca multe stau cu frumusei si trec peste toate.

| Iulian03 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu sa zic. Iti dau 2 poze în privat sa îmi zici o parere?

| Mosotti a răspuns (pentru Iulian03):

Da, da-mi!

| Iulian03 a răspuns (pentru Mosotti):

Gata

| RAY a răspuns:

Când primești sute de mesaje de la toți labari si vezi ca toți vor doar sex, cum sa răspundă si ele, sau saturat, mai ales ca doar urați trimit, băiatul plăcut de ele nu trimite nimic, lor nu le pasa de alți, daca fata ii place de unul numai vrea nici unu, femeia e ca un wifi daca s-a prins de un băiat cu ala rămâne, degeaba primește msj de la alți, depinde si cat de mult îl place, e regula 20% vs 80%, bunicele noastre stăteau din compromis cu bunici ca nu puteau avea de lucru, educație, părinti voștri cam la fel dar chiar si acum ele câștiga mai puțin, adică vin vremuri grele pentru bărbați, femeile devin independente financiar, pun preț pe cariera, dezvoltare, iar cei care le atrage sunt vreo 20%

| Mosotti a răspuns:

Problema e f simpla, cele ce nu raspund nu raspund pentru ca sute de baieti zic "buna" si altele de genul, si nu ai cum sa raspunzi la toti, iar altele raspund asa in sictir ca sunt satule de hey-uri si buna cu scop de sex, ca asta au in cap aia care zic buna si hey.

Cand apare un baiat de care o fata ii place, si ala daca zice hey buna, ea se bucura si e f okey, nu e problema.
Daca nu te place, oricum te-ai purta nu e okey.

| Sofer a răspuns:

Satule de conversatii. Multe fițe. Pentru ele contează mai mult aprecierile și comentariile.

| VoidEternal a răspuns:

Când au multe opțiuni îsi permit să fie selective. Să le doară in bascheți de cei care nu le atrag din secunda 1.
Problema e că noi le acordăm atenție nejustificat. Multi încearcă la oricine să lase o replica, două, poate-poate pică ceva. Asta le da lor o falsă impresie că ele de fapt sunt niste creaturi foarte râvnite cu mii de pretendenți.

| Werrich a răspuns:

Pune poze cu tine și cu Ferrari, sa vezi cum vin ca albinele la stup.

| Silviu0792 a răspuns:

Ce sa va raspunda bah fratilor cand ele zilnic pe tik tok sau Instagram au peste 300 de reactii la clipuri si 400 de mesaje sunteti sanatosi la cap >) am vazut la una ce a postat

| Silviu0792 a răspuns:

Fa un exercitiu de imaginatie ca nu e greu, fa-ti un profil de tik tok sau Instagram ca fata cu poze cat de cat reale nu false si vezi asa cam ce se intampla si o sa gasesti usor raspunsul la intrebarea ta

| PaulCos a răspuns:

Daca internetul s-ar opri pentru o luna cel putin am putea sa revenim la normal. Daca ai posibilitatea studiaza reactia unei astfel de victime atunci cand pierde sau uita telefonul. Dependenta de aceasta iluzie a abundentei, fie ea chiar doar de vizionari sau like-uri nu poate inlocui realul unei conversatii sau a unei relatii. Disparitia acestei surse ar crea un soi de panica vecina cu sevrajul. Victima se va lovi de real unde nu mai are fotoshop si emoticoane. Acolo unde cauti tu conversatie este doar o sectie virtuala de psihiatrie, unde bugetul e mic si competenta personalului este folosita pentru a mentine afectiunile nu a le vindeca. La fel si poza langa Ferrari mai sus sugerata, nu e decat versiunea masculina a pacientului din aceiasi sectie. Daca am iesi mai mult, am petrece timp real discutand, avand activitati constructive reale ca sportul, arta, muzica ne-am apropia, ne-am descoperi unul pe altul si pe noi insine, indepartandu-ne si vindecandu-ne de aceasta putere a iluziei sau iluzie a puterii data de virtual.