| RamonR a întrebat:

Salut, sunt a 8-a si am simulare la mate, as vrea sa stiu cam ce ar putea sa ne dea, ma refer in special la geometrie, ce tip de exercitii.

4 răspunsuri:
| Camel a răspuns:

Salut! Ar trebui sa iti repeti patrulaterele, ariile(pentru triunghi, patrat etc.)corpurile(prisma, piramida, cubul etc.), iar la algebra calculul algebric, expresiile algebrice. Bafta maine!

| RamonR explică (pentru Camel):

Http://alba24.ro/......75531.html Multumesc, dar uite ce spune aici.

| Camel a răspuns (pentru RamonR):

Sincer mie mi s-a spus ca nu se dau functii (si eu sunt tot in a 8-a), dar oricum ma desurc cu ele. Daca vrei sa ti le explic raspunde-miwinking