| Florin384 a întrebat:

Sunt a VIII-a, am Evaluarea Nationala si efectiv nu pot sa invat, nu ma pot desparti de Calculator si telefon. Stiu ca mai sunt inca 4 luni dar cand ma gandesc ca la matematica sunt praf iar la romana nu stiu absolut nimic incep sa am emotii. Apropo am simulari si nu stiu daca are rost sa invat tot in 2 saptamani, are rost?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu te poti lasa de tel si calculator foloseste-te de ele. Gasesti o gramada de filmulete cu exercitii la mate pe Youtube si exercitii rezolvate si explicate pe google. Iar la romana gasesti exercitii rezolvate, modele de compuneri pentru aproape orice cerinta. Daca faci niste variante si citesti cate putin in fiecare zi tot o sa retii ceva.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are rost. Telefonul și PC-ul e de bază.

| Andreeush a răspuns:

La matematică ești praf iar la română nu știi absolut nimic din cauză că nu te interesează să pui mâna pe o carte.
Nu există " nu pot", ci "nu vreau"
Dacă ai vrea ai găsi o cale să obții ceea ce îți propui, mereu există măcar o opțiune.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Are rost să te apuci să înveți, ia-ți ore de meditații sau roagă-ți colegii să-ți explice unde nu te descurci. Nu știu cum să-ți zic, examenele astea le dai o dată în viață și nu cred că vrei să ajungi din cauza lor la unul dintre cele mai jalnice licee. Fă un efort acum, că nu o să mai poți da timpul înapoi.

| ZZTop a răspuns:

Nu trebuie sa inveti, exista o cale sigura pentru succes
in ziua de dinaintea examenului apuca te sa inveti si stresul va elibera un hormon activator al sraa(sistem reticulat ascendent activator) care te va ajuta sa inveti tot in 10 minute. Dar pentru astra trebuie un nivel de stres extrem de ridicat, deci baga tare metin si cs si fa o pe ma ta da tipe la tine ca o sa ajungi un aurolac infect.

| Florin384 explică (pentru ZZTop):

Intrebam daca are rost sa invat toata materia la romana si matematica pentru simulare, pentru EN e normal ca voi invata big grin

| Furnicuta000 a răspuns (pentru ZZTop):

Poate ca ai vrut sa glumesti dar sa stii ca ce ai spus tu este adevarat. Sunt persoane care retin mult mai repede daca sunt sub presiune, la mine functioneaza chestia asta laughing

| Florin384 explică (pentru Furnicuta000):

Si la mine, de asta am intrebat.

| String27 a răspuns:

Salut! Pentru romana, ai putea urmări pagina https://www.facebook.com/Pregatire.de.nota.10/

Sunt teste de gramatica cu răspunsuri, poate te ajuta