| anonim_4396 a întrebat:

Salut,sunt baiat si am 15 ani, ieri mi-am cumparat un trening adidas si nu sunt obisnuit cu pantalonii de trening(eu port doar blugi mai stramti. etc)
Intrebarea e: Daca imi iau blugi si un tricou iar peste doar bluza de la treningu adidas se potriveste? Adica nu arata naspa oare fara pantalonii de trening?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru ca este nepotrivita. Tot asa nu porti șorț, capot sau camasa de noapte pe strada, nu intri in slipi in magazin, etc. Decenta tine mai ales de respectul fata de tine. Tinutele pentru sport sunt gandite sa fie folosite in timpul sportului, nimeni nu permite purtarea lor pe strada. Asta face parte din cei 7 ani de acasa, banuiesc ac toti parintii isi invata copiii ca pe strada, la scoala, la magazin trebuie sa te imbraci adecvat, nu iesi in pijamale, chiar daca sunt curate si confortabile, sau in trening.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bluza de trening se poarta la sport, impreuna cu pantalonii. Stiu ca vezi tot felul de oameni prost crescuti care umbla in trening pe strada (fie bluza, fie pantaloni), dar e urat si nepoliticos, arata lipsa de respect fata de tine si fata de ceilalti oameni cu care te intalnesti). Stiu ca nu haina face pe om, dar mai bine ai o bluza mai veche, mai ieftina, decat sa umbli pe strada cu bluza de trening ca ultimul ins needucat.

| CodrutEnergy a răspuns (pentru Brigaela):

Sunt de multe ori de acord cu dumneavoastra, dar acum mi se pare ca exagerati ingrozitor. In niciun caz nu cred ca purtand o bluza de trening te comporti ca "ultimul ins needucat". Haideti sa fim putin mai relaxati si sa ne concetram pe ce conteaza cu adevarat, nu niste haine si ne gandim putin mai mult inainte sa facem niste afirmatii atat de categorice. De ce s-ar simti cineva ofensat ca altcineva poarta o imbracaminte decenta si confortabila? Cat timp omul e decent si curat, nu vad nicio problema.

| Brigaela a răspuns (pentru CodrutEnergy):

Pentru ca este nepotrivita. Tot asa nu porti șorț, capot sau camasa de noapte pe strada, nu intri in slipi in magazin, etc. Decenta tine mai ales de respectul fata de tine. Tinutele pentru sport sunt gandite sa fie folosite in timpul sportului, nimeni nu permite purtarea lor pe strada. Asta face parte din cei 7 ani de acasa, banuiesc ac toti parintii isi invata copiii ca pe strada, la scoala, la magazin trebuie sa te imbraci adecvat, nu iesi in pijamale, chiar daca sunt curate si confortabile, sau in trening.

| SECRET33 a răspuns:

Asta e în funcție și de ce culoare este.

| RegeleIaurtului a răspuns:

Nu, e o îmbrăcăminte destul de purtata toamna in zona mea, blugii nu au nimic cu bluza de trening, adică e pe post de geacă/hanorac

| Leonard_Panfiloiu_1986 a răspuns:

Daca se asorteaza culorile nu vad de ce nu.