| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt baiat si am 16 ani. Stiu ca e ceva normal la varsta mea, dar am niste Coșuri pe frunte care nu imi dau pace. Am citit pe, acest site ca mibazon ar fi un produs bun. Daca l-ați folosit imi puteți spune ce rezultate a avut, reacțiile adverse, cum l-ati folosit si altceva. Va rog fara copy-paste de pe net sau fara interesanți care sa zica sa ma duc la medic, am fost si nu am rezolvat nimic.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Buna. Eu iti zic sa nu folosesti creme/geluri recomendate pe site uri sau de prieteni deoarece fiecare persoana reactionaza diferit la o crema in mod benefic sau nu. Asa am folosit si eu "dupa ureche" tot pentru acnee.dar mai rau am facut. Incearca sa mergi la dermatolog..sau daca nu. realizeaza-ti acasa masti(cu aspirina, cu miere, bicarbonat de sodiu, usturoi, rosii) http://www.dietetik.ro/cele-mai-bune-5-masti-pentru-ten-acneic/11462.html. Sau poti pune 2-3 pastilute de aspirina si o lingura de apa si amesteci pana se formeaza o crema, daca vrei poti sa adaugi si miere. Aplici pe fata si lasi sa actioneze 15 minute, apoi clatesti cu apa calduta..Bafta:)

| Memo97 a răspuns:

Cauta si tu produse de la care iti apar cosuri, am avut si eu problema cu cosurile cat mancam foarte gras si multa ciocolata, dupa un timp s-au linistit sia cum ca am mancat ciocolata mi-au reaparut vreo 5...