| AlexAllex10 a întrebat:

Salut,sunt clasa a 8 a si umează sa dau examenele.Este adevarat ca daca nu iei 5 in examene intri la profesionala? Daca da trebuie ca media de la examene sa fie 5 sau ambele sa fie minim 5?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu intri nicaieri, daca nu iei 5.

| KenGi16 a răspuns:

In general, la examen trebuie sa ti dai silința să ai o medie cat mai mare pentru că asta e primul tau obstacol major din viața ta, ce ti va decide cumva viitorul. Media trebuie să fie de minim 5, dar sper că asta e cea mai rea varianta pe care ti ai imaginat o.