| AjutoameniipeTPU a întrebat:

Salut TPU. In 2023 daca iei media 6 la EN intri la profesionala? Directoarea mi-a spus ca trebuie minim media 8 sa ai sanse la un liceu, astept parerile voastre!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i bai, poti sa intri la un liceu agricol sau de constructii, ca acolo nu-i asa importanta engleza happy

| sierra1 a răspuns:

Sunt o grămadă de licee de rahat la care poți intra dacă asta ți-e scopul

| Holiday a răspuns:

Https://www.admitereliceu.ro/top-licee

Astea sunt notele minime de intrare pe liceu/specializare in 2020-2022.
Selectezi judetul si te uiti.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Nu, poti sa intri la liceu si cu media 3-4 dar n-o sa fie nicidecum unul stralucit si nici colegi prea ok n-o sa ai.