| dany179 a întrebat:

Sunt din Iasi, am 16 ani si sunt baiat. vreau sa ma angajez ca distribuitor de pliante. dar e o meserie buna?, ca am citit cazuri in care te punea sa distribui 1000 pliante pe 15 lei, dar si cazuri in care erau de la 50 lei/zi cu un numarr redus de ore, eu asa as vrea findca am si scoala. oricum in afara scolii am mult timp liber, deci as putea imparti pliante 2-3 ore pe zi si sa-mi mai ramana destul timp si pentru prieteni. ziceti-mi va rog cum sa procedez sa obtin un astfel de job si cum se iau banii, pe zi, la un numar de ore sau la numar de pliante.

Răspuns Câştigător
| eufrateeu a răspuns:

Eu zic sa te angazezi aca se poate desi nu ai 18 ani, pentru ca nu faci mare lucru doar te plimbi din contra poti cunoaste oameni si iti poate creste talentul de a comunica ceea ce este bine, asta iti va folosi la orice, cat despre cu cat sa fii platit nu stiu nimic dar eu zic ca orice ban e bun mai ales daca e vorba sa nu faci mare lucru...acum na e treaba te

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e o meserie, e un seviciu pe care il oferi 1-2 ori pe luna maxim. ti se dau fluturasi si o suma de bani si te mai cauta ei daca ai nevoie sa nu