| anonim_4396 a întrebat:

Salut!(Sunt fata)
Țin sa precizez asta din cauza numelui meu.
De aproximativ o săptămână am o stare foarte proasta.Nu ma ridic din pat toată ziua, ma uit la seriale, plang fără motiv ...am un sentiment de ura fata de mine.
Presupun ca este depresie, s-au strâns foarte multe lucruri nașpa în viata mea în ultimul an.Am mai trecut prin asta de foarte multe ori, depresii chiar mai rele, gânduri de sinucidere etc.
Mi se întâmplă iar, starea de nepăsare pentru cei din jur a revenit, mai puternica decât pana acum.
O perioada am crezut ca sunt nebuna, vedeam, auzeam și îmi făceam scenarii, stăteam noaptea si râdeam pana dimineața, ma holbam la perete ore întregi. Toate au început cu niște evenimente ...ciudate dacă ma întrebi pe mine.Supranaturale.Aveam 12 ani și într-o seara s-a întâmplat ceva ce m-a traumatizat, cineva venise după mine și sunt sigura ca nu o persoana umana. Dupa asta au început multe evenimente (sunete în fiecare seara din pod, rafturi care se deschideau) Știu ca suna nebunesc și stiu ca nu ma credeți, nici ai mei nu au făcut-o.
Acum sunt mai bine, am luat antidepresive, doar 2 zile, ma făceau sa ma simt atat de bine, dar mereu ma durea capul groaznic când luam iar starea pe care mi-o dădeau a doua zi... Vreau doar sa comunic cu cineva, știu, ar trebui sa merg la psiholog, știu ar trebui sa spun cuiva.Dar lucrurile astea nu merg și in cazul meu, dacă ar auzi părinții asta, doar mi-ar lua telefonul și ar merge la biserica cu mine.
Am încercat sa ma vindec, sa ies afara cu prietenii, dar nu a mers nimic.La un moment dat am crezut ca sunt posedata.
Am nevoie de cineva care sa ma ajute, un mesaj frumos ar putea face diferența. Nu vreau sa ma credeți, dar nu ma faceti nebuna, am fost făcută în felul asta deja când am cerut ajutorul celor de lângă mine. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si discuta cu un preot si te va ajuta el sa scapi de "posedarea" asta, mai ales ca este saptamana MARE a Pastelui si se fac multe citiri si dezlegari de rele, farmece si alte apucaturi.
Sanatate multa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ma uit la seriale. Dacă te uiți la seriale, ai energie mentală să le urmărești. Dacă o canalizezi, rezolvi restul.
s au strâns foarte multe lucruri nașpa în viata mea. Cum s-au străns, au și rămas acolo la tine în viață.
cineva venise după mine și sunt sigura ca nu o persoana umana.
Cum venise după tine? Cum ești așa de sigură?
sunete în fiecare seara din pod, rafturi care se deschideau.
Acestea sunt poltergeist. Caută pe Internet.
La un moment dat am crezut ca sunt posedata. Posedată de cine, cum?
Nu vreau sa ma credeți, dar nu ma faceti nebuna, Te credem, nu ești nebună.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are sens sa te urasti pe tine, viata e frumoasa asa cum e ea, daca ai posedare du-te la preot sau psiholog,, asa cum a spus si Vilolleta2022" Nu inteleg de ce tu plangi, poate esti stresata sau speriata, ocupate de lucruri utile cum ar fi sa citesti o carte sau sa inveti cat mai multe poezii pentru ati dezvolta memoria, socializeaza cu prietenii si cu rudele, iesi la plimbare prin oras "cine stie poate gasesti un iubit happy " Nu sta toata ziua in pat uitandu-te la seriale, pierzi toate momentele din viata. Ai spus ca intr-o seara ai vazut pe cineva bla bla bla... dar toate sunetele acestea sunt din capul tau. Nu trebuie sa crezi ca esti nebuna, tu poti avea ceea ce alti oameni nu pot avea, cum ar fi memorie multa ca mine happy vaz bun auz bun si asa mai departe! Sper ca te-am ajutat! O viata linistita sa ai happy!