| Daria a întrebat:

In scara vecina din blocul meu este o batrana care ne tot ameninta pe mine si pe prietena mea, ca arunca cu cutite in noi, cand trecem sa mergem la scoala deschide geamul chiar cand trecem noi, zici ca ne citeste gandurilelaughing, tipa ceva la noi...Prima data nu am luat-o in serios, dar de fiecare data face asa si cand merg undeva, ea chiar atunci iese din scara si ma urmareste, stiu ca ma credeti nebuna, dar ii adevarat...In seara asta cand am iesit din scara cu prietena mea, am vazut ca multi oameni de pe strada se uita in sus la geamul ei.Ne-am uitat si noi, normal si am crezut ca lesinlaughing, avea ochii rosii.Deja am o frica groaznica cand ies din casa sa poate sa-mi faca ceva.
P. S:Nu ma uit la filme horror, nu-i imaginatia mea si n-am visat.laughing
Merci.

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ignor-o, nu-i spune nimic. Până la urmă dacă are o obsesie cu tine o să-i treacă. Ce să-i faci ...Baftă!

6 răspunsuri:
| lolavanity a răspuns:

Sunt diferite astfel de bătrâne dubioase, care cu înaintarea în vârstă o iau silly.
Vorbeşte cu părinţii tăi, sau cu rudele bătrânei. Spune'le că nu te lasă în pace deloc.
Sunt sigură că ei te vor ajuta, probabil o vor duce într'un centru de psihiatrie.
E clar că unele bătrâne au ceva cu generaţia noastră, mai mult decât un »bătrân normal«.

| Mary496 a răspuns:

Spune-le la parinti! Vorbesc cat se poate de serios! Le spui ca va tot ameninta.Probabil are dementa sau Alzheimer(da, stiu, nu-s medic, dar pot sa presupun). Daca tot asa face, fa-i felul(politie sau plata cu aceeasi moneda)

| DanielJackson a răspuns:

Bate-i la usa si ofera-i ceva dulciuri. batranii sunt foarte incantati de un astfel de gest. daca ea e o afurisita iar tu faci un gest frumos, o s-o faci praf o s-o zapacesti de tot daca faci asa ceva. vorbesc serios. altfel o sa se joace cu tine o batranica, care se distreaza pe seama voastra in lipsa de activitate.

| ScandaL a răspuns:

Boon si cu ce te pot ajuta? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu sunt imblinzitorul de batrine, da-mi adresa sa vezi daca o sa mai ai probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiiilaughing
asta e posedata, vorbeste cu parintii, cu preotul, spovedeste`te inainte, pentru ca la sedinta de exorcizare, daca veti reusi, diavolul va inrta in cel mai pacatos om. vorbeste si cu rudele ei, spovediti`va cu totii, si incercati sa o exorcizati.nu`i de gluma. succes!