| Alphabeat a întrebat:

Sunt fata si am 16 ani. Cand am inceput scoala, profesoara de engleza a venit cu ideea de a ne gasi un "penfriend" (prieten dintr-o alta scoala si dintr-o alta tara cu care sa comunicam prin scrisori) la fiecare dintre noi. A luat deci contact cu o scoala din Suedia si am ajuns sa comunic cu un baiat de varsta mea. De obicei, odata la doua saptamani scriem cate o scrisoare prietenului nostru "de departe" in limba engleza, dupa care i-o dam profei sa o trimita la scoala respectiva, la fel si ei noua. Vorbesc din septembrie cu el si avem o groaza de lucruri in comun. Vinerea asta trebuie sa ii scriu o scrisoare si din prima scrisoare am aflat ca ziua lui pica fix luni, adica (,)cand va primi scrisoarea. Vreau sa ii trimit o poza sau sa ii trimit ceva mai simbolic suport hartie. E pasionat de fotografie si de design. Ce imi sugerati?

2 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Ai putea sa ii trimiti o felicitare cu imagini din locuri de senzatie din tara ( castele, cetati, etc), sau ceva reprezentativ tarii lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia este că a scris și un băiat o dată de pe contul tău întrebări...nu știu ce se întâmplă...de pe contul tău scriu întrebări mai multe persoane?